آزادی زندانی سیاسی میثم کاظمی

ایران‌وایر– میثم کاظمی، شهروند بهبهانی، نخستین‌بار به دلیل شرکت در تجمعات دی‌ماه سال ۱۳۹۶بازداشت شد. او در آن هنگام به اتهام «اخلال در نظم و آسایش عمومی و تجمع غیرقانونی» به دو سال حبس تعلیقی محکوم شد. این محکومیت در خردادماه ۱۳۹۹ به پایان رسید.

یک منبع مطلع به نام «محمدعلی» که اهل روستای درونک، بخش زیدون از توابع بهبهان است، به «ایران‌وایر» گفت: «دی‌ماه سال ۹۶ یک نفر از جریان دستگیری میثم ویدیو گرفت و این ویدیو در سطح گسترده در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و بعد از آن بود که نام او را بر سر زبان‌ها انداخت. آن تجمع اگر به خاطرتان مانده باشد، در اعتراض به گرانی و سیاست‌های اقتصادی حسن روحانی بالا گرفته بود.»

او به عنوان شاهد عینی، در لحظه‌ای که میثم کاظمی با ضرب‌وشتم، بازداشت شده بود، در محل حضور داشته است: «من آنجا بودم. یادم هست که سردار رضا پاپی، فرمانده نیروی انتظامی ماهشهر هم آنجا بود. نمی‌دانم چرا او را آورده بودند بهبهان؟ اما به هر حال آنجا بود و من از روی عکس‌هایی که از او منتشر شده بود شناختمش. نبش میدان بانک ملی ایستاده بود. همان جا دست میثم را که جلوی صف بود و شعار می‌داد، گرفت و او را کشید کنار. اما میثم به زبان لری گفت من اینجا نیامده‌ام شورش یا خرابکاری کنم. من معاند یا دشمن نیستم، بلکه من جوان این مملکتم، سی سالم شده اما شغل و درآمد ندارم و هنوز هم بارم را روی دوش خانواده‌ام می‌اندازم. او در حضور پاپی در اعتراض به سوءمدیریت اقتصادی شروع کرد به شعار دادن. اما همان جا با ضرب‌وشتم بازداشتش کرده و با خودشان بردند.»

به اشتراک بگذارید: