آنها روشنفکر بودند یا بیماران روانی؟

رضا براهنی مدعی بسته شدن به پنکه سقف ساواک و همزمان مورد تجاوز قرارگرفتن توسط یک خرس سیاه در روزنامه اطلاعات آبان ماه سال پنجاه و هشت مقاله ای نوشته که انسان با خواندن حتی چند سطر از آن شگفت زده می شود که واقعا این جماعت باصطلاح روشنفکر مخالف شاه جزو آدمیزاد بودند یا یک مشت دیوانه زنجیر پاره کرده؟

دقت کنید این مقاله همزمان با روزهایی است که محمد رضا شاه روی تخت بیمارستان خوابیده بود و نیاز به کمکهای پزشکی داشت. بدیهی ترین رفتار انسانی این است که حتی دشمن شما وقتی در میدان نبرد زخمی میشود او را به بیمارستان برسانید. اما انقلابیون پنجاه و هفت بویی از انسانیت نبرده بودند. بغیر کسانی که جلوی بیمارستان نیویورک تظاهرات می کردند که شاه را باید اخراج کنید، افرادی هم در داخل برای شاه قفس مخصوص حیوان اماده کرده بودند تا او را درصورتی که امریکا به ایران مسترد کرد داخل قفس بیاندازند و تحقیر و خوارش کنند. عده ای هم مثل رضا براهنی پا را فراتر گذاشته می گفتند اصلا با مرگ شاه خائن، وظیفه ما تمام نمیشود بلکه باید با مرده شاه هم مبارزه کنیم!!

خلاصه این مقاله برای کسانی که خوصله خواندن همه مقاله را ندارند:

شاه 50 میلیارد دلار!! از پول خلق ما را دزدیده و در بانکهای امپریالیسم به امانت گذاشته است. یعنی دو برابر کل درآمد سالانه ما از نفت!

اکنون زمان آن رسیده که محمد رضا در مقابل چند تیر خلاص، در برابر تاریخ قی کند! شاه سگ وفادار امپریالیسم امریکاست. ثروت شاه می تواند در اختیار امپریالیسم قرار گیرد تا خلق های دیگری را به تاراج بکشانند!

باید هرچه زودتر این سرمایه را از چنگالش بیرون کشید. سلب مالکیت از این دزد سرگردنه درسی خواهد بود برای امپیریالیسم جهانی.

در امریکا نیاز نداری ویزا داشته باشی! همین که دزد باشی، جنایتکار باشی، آغوش امریکا برایت باز است! الان اشرف در امریکاست. فرح و بچه هایش از ترس اینکه شوهرش در مزبله تاریخ سرنگون شود با هفت قلم آرایش در حال گریه کردن هستند تا مردم جهان را بفریبند!!

در همین لحظه که من این کلمات را می نویسم، شکم شاه را با تمام امعا زهرآگینش باز کرده اند! اما شاه در همان حال در سیاست دخالت می کند!!

در همین لحظه سیا و پنتاگون با شاه نیمه جان نشسته و به او مشورت می دهند! امپریالیسم از شاه بعنوان یک خرمگس علیه ما استفاده خواهد کرد و مزاحم انقلاب ما خواهد شد. بنابر این فقط یک راه وجود دارد و آن این است که زنده یا مرده شاه را از امریکا بگیریم!!

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
مشترک شوید
پیام رسانی در صورت
guest

4 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها
4
0
اگر مایلید نظر بدهیدx