آیا اسرائیل معنی این حرف را می فهمد؟

در فرهنگ غربی ها تهدید کردن دیگران جرم است و آنرا خیلی جدی می گیرند و مثل ما ایرانی ها نیستند که آنرا بادهوا و رجزخوانی قلمداد کنند. یعنی مثلا اگر شما روزی عصبانی شوید و به همسایه خود بگویید خانه خرابت می کنم و یا تو را خواهم کشت، اگر او شکایت کند شما بخاطر همین حرف توخالی محکوم می شوید.

چند سال پیش یک مسافر ایرانی زمانی که وارد هواپیمای خارجی شده بود از او خواسته بودند گیف دستی اش را در قسمت مخصوص مخصوص بالای مسافرها بگذارد و او به شوخی گفته بود : نمیشه میخواهم این بمب زیر پای خودم باشد! همین شوخی توخالی باعث شد پرواز کنسل شود و آن شخص را برای محاکمه بازداشت کردند. اینجا تهدید توخالی معنا ندارد. تهدیدها را خیلی جدی می گیرند.

اخیرا جمهوری اسلامی تهدید کرده که ممکن است نیروگاه هسته ای اسرائیل را با موشک بزند و برای این منظور تمرینات لازم را هم انجام داده است.

فرض کنید روزی چنین حمله ای صورت بگیرد، آیا میتوانید تصور کنید چه فاجعه ای رخ خواهد داد؟

حداقل صدها هزار نفر تلف خواهند شد و اثرات محیط زیستی آن به کشورهای همجوار نیز سرایت خواهد کرد. چیزی وحشتناکتر از حادثه چرنوویل در اوکراین.

اکنون پرسش اصلی این است که آیا اسرائیل این حرفها و تهدیدات را جدی می گیرد و یا بی خیال آن خواهد شد؟ آیا اسرائیل حاضر است هالوکاست دیگری را تحمل کند؟

همین تیتر روزنامه کیهان ثابت می گند که مشکلات جامعه جهانی با این رژیم جنایتکار از طریق توافقات هسته ای حل نخواهد شد. این رژیم تا هست اینگونه تهدیداتش هم هست.

براندازی این رژیم، بیش از آنکه برای مردم ایران ضروری باشد برای اسرائیل از نان شب هم واجب تر است.

حال باید دید در اسرائیل گوش شنوایی هست یا می گذارند هالوکاست دوم تکرار شود.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
6 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها