آیا می دانستید مجاهدین در قبل از انقلاب نیز هواپیماربایی میکردند؟

راستش تابحال خیال میکردم مجاهدین در قبل از انقلاب فقط مستشاران امریکایی را بقتل می رساندند و سرقت مسلحانه از بانکها میکردند اما بطور اتفاقی کتاب خاطرات یکی از تروریستهای مجاهدین که خود در هواپیمایی شرکت داشته را خواندم از بی شرفی و نفهمی آن جماعت متوهم وحشی شگفت زده شدم.

بعد رفتم تحقیق کردم متوجه شدم در سال ۱۳۴۹ مجاهدین ۳ بار هواپیماربایی کردند اما موضوع این کتاب درباره سومین آنهاست.

بطور خلاصه اینکه مجاهدین با سازمان تروریستی فتح ( سازمان آزادیبخش فلسطین) توافق کرده بود تا جوانان ایرانی را جذب و به اردوگاههای فلسطینی بفرستد تا در آنجا آموزش تروریستی ببینند. چند گروه موفق میشوند و خود را به آنجا می رسانند. اما یک گروه دانشجو بخاطر اینکه پاسپورت نمی توانستند بگیرند قاچاقی با بلم به دوبی رفتند تا از آنجا به لبنان بروند اما گیر ماموران امنیتی دوبی می افتند و قرار میشود آنها را سوار هواپیمای مسافربی ایرانی کرده به ایران بازگردانند.

اما چند نفر از اعضای سازمان باخبر میشوند و با خود بمب ناپالم!! به داخل هواپیمای مسافربری می برند و هواپیما را در آسمان می دزدند و به عراق می برند. این در شرایطی بود که بین ایران و عراق بر سر اروند رود کشمکش هایی وجود داشت.

این گروه در بغداد با میانجیگری فلسطینی ها موفق میشوند عراقی را راضی کنند تا به آنها اجازه دهد به سوریه و لبنان اعزام شوند.

در جایی از این کتاب درباره اردوگاه فلسطینی ها در اطراف طرابلس چنین نوشته است: (صفحه ۱۸۱ کتاب بر فراز خلیج فارس)

پنج هفته از اقامت ما در این پایگاه گذشته بود که نبی معظمی و سید محمد کاشانی به بیروت رفتند و سپس با چمدان های حاوی اسلحه و مهمات به ایران بازگشتند!!

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
3 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها