توقع اخراج دیپلماتهای رژیم، خواب و خیال است.

امروز هرچه رسانه های نوشتاری و دیداری فارسی زبان در خارج کشور را رصد کردم ببینم یک گزارش و تحلیل واقعی از اقدام مسخره و ننگین اتحادیه اروپا درمورد اعلام تحریم های پوشالی علیه جمهوری اسلامی نوشته و یا گفته اند به جایی نرسیدم.

اکثر رسانه ها طوطی وار اعلام کردند که اتحادیه اروپا ۱۱ مقام جمهوری اسلامی و ۴ موسسه دولتی مثل گشت ارشاد را جزو لیست تحریم ها قرار داد. همین!

هیچکدام از این رسانه ها و تحلیل گران و کارشناسان اشاره ای نکردند که آن ۱۱ نفر بسیاری از آنها از قبل جزو لیست تحریم های اتحادیه اروپا بوده اند و این لیست برای گول زدن مردم است و کاملا پوشالی است.

آنگونه که خبرگزاری های خارجی مثل رویترز و گاردین اشاره کرده اند، واقعیت ماجرا چنین بوده:

اتحادیه اروپا درنظر داشت دو قطعنامه شدیداللحن علیه جمهوری اسلامی به تصویب برساند. یکی بخاطر نقض حقوق بشر و کشتار شهروندان و دیگری بخاطر ارسال اسلحه به جنگ با اوکراین.

اما چند ساعت قبل از جلسه، اتریش اعلام می کند که هیچ قطعنامه ای نباید علیه جمهوری اسلامی در جلسه مطرح شود!

شب قبل هم وزیر خارجه رژیم با برخی از وزیران خارجه کشورهای اروپا تماس تلفنی داشته و آنها را تهدید کرده که اگر قطعنامه ای تصویب شود ما این گروگان ها را اعدام خواهیم کرد!

ما نمی دانیم کوتاه آمدن اتحادیه اروپا بخاطر این تهدید چاله میدانی رژیم بود و یا دلیل دیگری داشته است. آنچه که مسلم است مخالفت حتی یک عضو اتحادیه ( اتریش) باعث شد که هیچ قطعنامه ای علیه رژیم تصویب نشود و فقط یک لیست الکی و سمبولیک تحریمی اعلام کنند.

رسانه، وظیفه اش انعکاس واقعیت است و نباید فقط نقش بلندگو را ایفا کنند. به مخاطب باید توضیح داد که این تحریم ها فقط روی کاغذ است و توقع ما از اتحادیه اروپا برای اخراج سفیر و دیپلماتهای رژیم از اروپا توقع بیجایی است.

اینها که از تصویب یک قطعنامه نقض حقوق بشر بخاطر کشته شدن این همه زن و کودک جا زده اند، انتظار دارید سفارتها را ببندند و دیپلماتهای رژیم را اخراج کنند؟؟

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
3 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها