از دامن زدن به مناظرات مضحک نمایش انتصاب ریاست جمهوری بپرهیزید؛ شعار ما تا روز موعود رای بی رای

به نظرم، امسال یکپارچه ترین تحریم انتخابات را در پیش رو داریم. دلایل تحریم متعددند. اما به اعتقاد خودم، اگر واقع بینانه به قضایا نگاه کنیم ؛ مهم ترین دلیل نارضایتی گسترده مردم، اوضاع اقتصادی و به تبع آن معیشتی است . چنانچه حتی آمارهای خود مسئولین جمهوری اسلامی راهم قبول داشته باشیم که آمارهایی از ۳۰ تا ۵۰ درصد زیر خطر فقر مطلق را بیان می کنند. طیف زیادی از مستضعفان سابق قصد مشارکت در انتخابات را ندارند. اما این نارضایتی با مشاهده فساد افسار گسیخته حاکمان نیز توام شده است. در کنار نارضایتی گسترده اقتصادی، دلیل محکم دیگری که منجر به عدم رغبت مردم به شرکت در نمایش انتصاباتی رژیم می باشد؛ بالارفتن درک و شعور سیاسی آن ها نسبت به ادوار قبل است متاسفانه پس از انتخابات دوم خرداد ۷۶ ، اصلاح طلبان با تکیه بر شعارهای پوچ و توخالی مانند برقراری دموکراسی، ایران برای همه ایرانیان ، آزادی انتخابات ، برداشتن نظارت شورای نگهبان و… طیف زیادی از طبقه متوسط را فریب داده و آن ها را بپای صندوق های رای می کشاندند . در کنار شعارهای عوامفریبانه ، دو قطبی سازی کاذب نیز نقش بسزایی در میزان مشارکت مردم را در صحنه انتخابات داشته است. در برهه کنونی مردم بروشنی دریافته اند مشکل رژیم وجود رئیسی، ناطق ، احمدی نژاد و امثالهم نیست. مشکل اصلی ساختار ناکار آمد و فاسد رژیم جمهوری اسلامی است که هیچ فردی توانایی حل مشکلات در زمینه های گوناگون را ندارد. از این رو این طیف جامعه خاکستری تا حد زیادی تکلیف خود را با صندوق های نمایشی متوجه شده اند. افشا جنایات رژیم اعم از کشتار آبان ۹۸، دی ماه ۹۶، فاجعه سرنگونی هواپیمای اوکراینی نیز به پر رنگ تر شدن تحریم نمایش انتصابات ۱۴۰۰ کمک شایان توجهی کرده است. برای پیگیری از اطاله کلام و پرداختن به موضوع اصلی از ذکر سایر دلایل خودداری می کنم.

اما سخن اصلی با مردم شریف ایران زمین این است از پرداختن به مناظرات مسخره این نمایش خودداری کرده و هدف خود را صرفا برای تبلیغ عدم شرکت در انتخابات و زیر سوال بردن مشروعیت این رژیم تبهکار متمرکز کنید. پر شور کردن نمایش مضحک مناطراتی این ۷ کاندید دقیقا همان چیزی است که ماشین تبلیغات رژیم از مردم می خواهد. بر هم خوردن کارزار رای_بی_رای و نه به جمهوری اسلامی در این لحطات حساس همان خواست حاکمان جمهوری اسلامی است. شاید عصاره چند ساعت مناظره این دلقک ها را که امروز گوش می دادید هیچ نکته قابل توجه، برنامه خاص و… از دل آن بیرون نیامد، جز اتهام زنی های مضحک و لوده وار !

تا روز ۲۸ خرداد بهوش باشید و از نشر سخنان سخیف و یا حتی شگفت آور این کاندیداها که نمایندگان قاتلان فرزندان آبان ۹۸ و قربانیان هواپیمای اوکراینی هستند اکیدا خودداری کنید.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
2 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها