از فرط دشمنی با امریکا تنبانش روبلی شد!

جمهوری اسلامی تصمیم گرفته دلار امریکا را از مبادلات تجاری و پولی خود حذف کند و روبل روسی را جایگزین آن نماید!!

فکر نکنید این شکل از لج بازی فقط در دوره خامنه ای پدید آمده و در تاریخ ایران سابقه نداشته است. با کمال تاسف باید بگویم در ذات ما ایرانیان یک خصلت عجیبی وجود دارد که شبیه «لج سید ها» است. آن قدیم ها می گفتند خدا نکند فلانی رگ سیدی اش بجنبد، آنوقت دنیا را بهم می ریزد و حتی به قیمت نابودی خودش به دشمن لطمه می زند.

در زمان مصدق، ملت و دولت افتاده بودند روی دنده لج با انگلیسی ها. حاضر شدند تولید نفت متوقف و پالایشگاه آبادان تعطیل شود و هر روز هزاران لیر ضرر ببینند و روز به روز فقیرتر شوند اما با انگلیسی ها وارد معامله و شراکت نشوند. انگلیسی ها حتی ملی شدن نفت را قبول کرده بودند و حاضر به شراکت ۵۰ به ۵۰ شدند اما ایرانی جماعت گوشش به این حرفها بدهکار نبود.  تصور آنها این بود که غربی ها بیشتر از ما محتاج نفت هستند و لذا می گفتند: از لج انگلیسی ها هم که شده ما نفت صادر نمی کنیم تا آنها آدم بشوند!

دقیقا مثل داستانی است که برایتان تعریف می کنم:

در زمان های قدیم، یهودی ها را توی کوچه و محله های تهران خیلی اذیت میکردند. تبلیغات و بدگویی هایی که در بین خانواده ها علیه یهودیان گفته میشد به کودکان و نوجوانان هم سرایت میکرد و همین باعث میشد بچه ها وقتی توی کوچه و محله یک یهودی را می دیدند، فحش می دادند و یا کارهای ناشایستی انجام میدادند مثلا وقتی فرد یهودی از کنارشان عبور میکرد، دسته جمعی می گوزیدند و فرار میکردند.

در میان بچه های محله یک پسر خپل و شل و وارفته ای بود به نام سید رسول. آن دوره بیشتر بچه ها با زیرشلواری به بیرون می آمدند و بازی میکردند.

روزی سید رسول و بقیه بچه ها از دور می بینند یک یهودی دارد می آید، خودشان را آماده می کنند تا صدای مهیبی را از خود بیرون بدهند و فرار کنند. لحظه موعود فرا می رسد و هرکس هرچه در توان داشت بکار برد و با انجام عملیات قهرمانانه پا به فرار می گذاشت.

همه بچه ها فرار کردند جز سید رسول که زد زیر گریه و مامانش را صدا می کرد. دلیل گریه اش این بود که چون میخواسته علیه دشمن خیلی بیش از دیگران ازخودگذشتگی نشان بدهد زور زیادی زده و کاری که باید در توالت میکرد در تنبانش کرده بود!

همین باعث شد که در بین دیگران این ضرب المثل تکرار شود که « طرف از لج دیگری، حاضر است بریند توی تنبانش»

حالا شده حکایت خامنه ای که از فرط دشمنی با امریکا حاضر است تنبان خودش را روبلی کند.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
مشترک شوید
پیام رسانی در صورت
guest
0 نظر
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها
0
اگر مایلید نظر بدهیدx