افشای امتیازات راب مالی به رژیم تروریست ها

تویئتر گابریل نورنا (مدیر سابق در وزارتخارجه امریکا)

همكاران سابق من در وزارت خارجه امريكا و اتحادیه اروپا به قدری نگران امتیازاتی هستند که توسط راب مالي در وین داده شده است که به من اجازه داده اند جزئیاتی از توافق آینده را منتشر کنم به این امید که کنگره به آن عمل کند. اين کاپیتولاسیون را متوقف کنید

هشدار “آنچه در وین اتفاق می افتد یک فاجعه کامل است” کل مذاکرات توسط میخائیل اولیانوف، دیپلمات روسی، فیلتر شده و “در اصل” اداره شده است.امتیازات و سایر سیاست های نادرست باعث شده است که سه نفر از اعضای تیم مذاکره کننده ایالات متحده وين را ترک کنند.

این یک توييت طولانی و فنی است، اما مطالبي هستند که باید بدانید: توافقي که در وین در حال مذاکره و شكل گيري است برای امنیت ملی ما خطرناک است، غیرقانونی است، نامشروع است و به هیچ وجه در نه در کوتاه مدت به منافع ایالات متحده خدمت نمی کند نه در بلند مدت، به اين دلیل که: راب مالی وعده داده است که تحریمها را علیه برخی از بدترین تروریست‌ها و شکنجه‌گران رژیم، مقامات مسئول توسعه زیرساخت‌های سلاح هاي کشتار جمعی رژیم لغو کند و در حال حاضر در تلاش است تا تحریم‌ها را علیه خود سپاه پاسداران انقلاب اسلامی لغو کند. بهتر نگاه كنيم:

اول، تیم بایدن در حال آماده شدن است تا روز دوشنبه فرمان اجرایی تحريم بيت رهبري (EO 13876) را لغو کند، بعني تحریم ها را بر روی تقریباً هر یک از 112 فردو نهادی که تحت آن تحریم شده اند، لغو کند، حتی اگر آنها تحت سایر بند ها و مراجع قانونی ديگر تحریم شده باشند

ما برخی از شرور ترين افرادی را که می توانید تصور کنید تحت این بند ها و قوانين تحریم کردیم، مانند محسن رضایی، که در بمب گذاری 1994 آمیا که منجر به کشته شدن 85 نفر در آرژانتین شد، دست داشت. اگر مالی اينگونه ادامه دهد، رضايي می‌تواند هفته آینده بدون تحریم زندگی کند

همچنین بر اساس این اقدام، ایالات متحده تحریم‌های پاسدار تروريست حسین دهقان را که در زمان بمب گذاري پايگاه تفنگداران دریایی امريكا در بیروت كه به کشته شدن 241 نظامی آمریکایی در سال 1983 منجر شد رهبری نیروهای سپاه در لبنان و سوریه را بر عهده داشت، لغو خواهد کرد.

نفر بعدي؟ علی اکبر ولایتی، مشاور ارشد خامنه‌ای، که در آرژانتین به‌خاطر بمب‌گذاری آمیا در سال 1994 به قتل متهم شد و به‌عنوان یکی از “متفکران ایدئولوژیک” پشت این حمله بود. او همچنین به حمایت و ادامه وحشیگری اسد در سوریه کمک کرد.

ین امر همچنین تحریم‌ها را بر صندوق‌های مالی شخصی خامنه‌ای موسوم به «بنیاد»، از جمله آستان قدس رضوی و فرمان اجرايي خمینی (جا ك )که خانه‌ها و میلیاردها دلار را از مخالفان سیاسی و اقلیت‌های مذهبی مصادره می‌كرد تا در اختيار خامنه‌ای و اشرار وی قرار گيرد را لغو می‌کند.

همچنین تحریم‌ها علیه بنیاد مستضعفان، یک كارتل بزرگ که به طور سیستماتیک اموال یهودیان و بهاییان را پس از سال 1979 مصادره می‌کرد، لغو می‌شود. این شبکه فاسد با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همكاري ميكند و حمايت مالي تروریست های ارشد رژيم را انجام ميدهد

توجه به این نکته مهم است که دفتر رهبر رژيم به هیچ وجه مرتبط با برنامه هسته ای ایران نبود و حذف این تحریم ها در چارچوب توافق هسته ای یک امر مسخره و مضحک است. وکلای وزارت خارجه بهتر می‌دانند، اما مالی مجبور به انجام این کار شد.

وکلای ما وقتی این فرمان اجرائي را منتشر كردند به شكل واضح گفتند: این واکنشی بود به اقدامات رژيم ایران و نیروهای نیابتی آن برای بی ثبات کردن خاورمیانه، ترویج تروریسم بین المللی، پیشبرد برنامه موشکی بالستیک ایران، و حمله به دارایی های نظامی ایالات متحده + خودروهای غیرنظامی. و موارد بسیار بیشتر: تحریم‌ها بر روی بخش‌های عظیمی از تسلیحات اقتصادی و مالی رژیم (نزدیک به 40 نهاد اصلی) که از ترور، سرکوب و زیرساخت‌های کشتار جمعی ایران حمایت می‌کنند و تحت این فرمان هاي اجرايي تحریم شده‌ بودند برداشته خواهد شد.

به عنوان مثال، تحریم‌ها را بر روی بازو هاي اقتصادی موسسه مالي مهر اقتصاد و بنیاد تعاون بسیج که مستقیماً منابع مالي نیروی مقاومت بسیج را تأمین می‌کند، لغو می‌کنند. ایالات متحده خود تحریم‌ها علیه بسیج (مسئول کشتار هزاران معترض ایرانی) را لغو نمی‌کند، زیرا رژيم اهمیتی نمی‌دهد – هيئت ايراني مذاكره كننده فقط می‌خواستند تحریم‌ها بر روی مکانیسم‌های تامین مالی بسيج برداشته شود، زیرا این چیزی است که در واقع اهمیت دارد و راب مالی تعهد دارد

این تحریم‌ها با وجوديكه به برنامه هسته‌ای ایران مربوط نمی‌شود، اما به هر حال در شرف لغو شدن هستند و اينطور نيست كه بلینکن و مالی ادعا می‌کنند كه اینها زير برجام قرار ميگيرند – آنها نهادهایی را هدف قرار دادند که هزاران ایرانی و عرب بی‌گناه را می‌کشند.

و بیشتر: هر فرد و نهادی که تحت الحاقيه 3 ضمیمه 2 برجام لغو تحریم شد، مجدداً تمامی تحریم‌هاي ثانويه روي آنها لغو خواهد شد، حتی اگر نزدیک به 100 مورد از آنها بعداً به دلیل تروریسم، نقض فاحش حقوق بشر و مشارکت در فعالیت‌های کشتار جمعی رژيم ایران تحریم شدند

به عنوان مثال بانک قوامین را در نظر بگیرید. در نوامبر 2018 توسط مقامات حقوق بشری به دلیل مشارکت در حمایت از نیروهای انتظامی ایران که افغان‌ها را شکنجه و غرق کردند، تحریم شد. (كه ظاهرا این دیگر اهمیتی ندارد)- از تحریم آزاد خواهد شد.

بانک سپه نیز که در سال 2007 به عنوان «مركزيت مالی شبکه تدارکات موشکی ایران» تحریم شد. بار اول اين تحریم توسط توافق برجام لغو شد، اما بانك سپه محددا به دلیل حمایت از وزارت دفاع ایران تحریم شد. اکنون هر دو تحریم برداشته می شود.

ادامه را خودتان در توییتر بخوانید.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
6 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها