امیدوارم بانکها را اسلامی کنند

اسلام دین دوره بیابانگردی و شترچرانی است و با مقتضیات زندگی امروز هیچونه تطابق و همخوانی ندارد. در قرآن ربا دادن و ربا گیری اعلام جنگ با خداست! تصور بکنید مثلا اگر کسی فرزندش را سرببرد از نظر قرآن گناهش به اندازه رباخواری نیست. در روایات شیعه که همه چیز را زیرشکمی می بینند، رباخواری مترادف با زناکردن با محارم یعنی خواهر و مادر و عمه و خاله است.

در قبل از انقلاب، یکی از گناهان شاه این بود که بانکها بهره می گیرند و رباخواری می کنند. آنها مدعی بودند که ربا و بهره عامل اصلی فقر و بیچارگی در جامعه است و نزول خواری را شغل یهودی ها می دانستند!!

روزنامه های ماههای نخستین پیروزی انقلاب را ببینید. همه مردم کنجکاو بودند که چگونه اینها میخواهند بانکداری اسلامی راه بیاندازند. هرروز عده ای بیانیه می دانند که وقت آن رسیده که عوامل طاغوتی را از بانکها بیرون کنید تا بانکداری مطابق قوانین اسلام اجرا شود. البته در آن فضای بی خردی، فرصت طلبانی هم بودند که در روزنامه ها مقالاتی در امتیازات بانکداری اسلامی می نوشتند. مثلا ابوالحسن بنی صدر خودش را در قامت یک اقتصاددان می دانست که کلید حل مشکلات اقتصادی و بانکداری اسلامی را در جیب دارد. او کتاب اقتصاد توحیدی را نوشت که سرتاسر کتاب کلی گویی بود و جز فحاشی به حکومت گذشته چیزی نداشت.

هر چه گذشت بیشتر فهمیدند که با اسلام نمی شود بانکداری کرد. این بود که زیر سبیلی از آن گذشتند و خودشان انواع و اقسام بانک خصوصی درست کردند و بهره های ۲۵ درصد و بالاتر می گرفتند و بقول روایات شیعه، ۴۳ سال است که اینها با مادر خود زنا میکردند!!

حالا جمهوری اسلامی مجددا تصمیم گرفته زنا با محارم را کنار بگذارد و بهره را از بانکها حذف کنند!!

البته ما که میدانیم آخوندها حرف خودشان را تند و تند عوض می کنند ولی امیدوارم لااقل روی این یک حرف محکم بایستند و قوانین اسلام را اجرا کنند تا ببینیم بانک بدون بهره چگونه سرپا می ماند.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
3 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها