اندر حکایت تحلیل و فرضیه ای در مورد سقوط هواپیمای اوکراینی

در یکی از تحلیل های موضوع ساقط کردن هواپبمای اوکراینی _ پرواز ps752 پیرامون مصاحبه خبرگزاری انصاف نیوز با دوتن از خانواده های قربانیان پرواز مذکور به قلم استاد ف.م.سخن در سایت گویانیوز از نظر من تحلیل اشتباهی صورت گرفته است. هرچند خود ایشان اذعان داشتند این تنها فرضیه است اما فرضیه را هم باید با دقت نظر خاصی ارائه داد.

اولا اینکه این دوتن اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و آقای اسدی لاری مدیرکل بین الملل وزارت بهداشت هستند و علیرغم تاکید نویسنده محترم، این ها مقامات حکومتی محسوب نمی شوند. در مصاحبه در دو یا سه قسمت بوضوح مشهود است آن ها از طرفدران نظام جمهوری اسلامی هستند اما تاکید بر مقام حکومتی بودن آنها از پایه اشتباه است. حتی علاوه بر جناب سخن بسیاری از فعالان مجازی نیز به اشتباه برخی مدیران ساده را مقام حکومتی می پندارند. باید این تصور اشتباه را از ذهن پاک کنیم که هر مدیری در دولت جمهوری اسلامی،مقام حکومتی محسوب میشود. دوم این که این افراد هرچند وفادار به نظام هستند اما در جای جای مصاحبه سران حکومت را مورد خطاب و اتهام جدی قرار داده اند. خود من بسیاری از مدیران حکومت را می شناسم که نه تنها هیچ علقه ای به حکومت ندارند و بلکه منتقد جدی آن می باشند. نمونه بارز جناب دکتر کاوه مدنی معاون سازمان محیط زیست که بر اثر تهدیدات مجبور به ترک کشور شد.

در نهایت این که نتیجه فرضیه جناب سخن نیز اشتباه است :

سناریوی خطرناک می تواند این باشد که چند تن یا همگی افرادی که دادگاهی شده اند را به عنوان عوامل اسراییل و امریکا معرفی کنند که به «عمد» به هواپیمای مسافربری شلیک کرده اند تا تصویر جمهوری اسلامی را در جهان تخریب کنند.

خوب این فرضیه که در کل با آنچه خانواده قربانیان آقای محسن اسدی لاری و زهرا مجد از قول فرمانده سپاه عنوان کرده اند تعارض کامل دارد. توجه کنید که آنها صراحتا گفته اند که ما هواپیما را ساقط کردیم تا از بروز جنگ و کشته شدن تعداد زیادی انسان جلوگیری کنیم.

بنابر این از این مصاحبه چگونه می توان نتیجه گرفت که قصد حکومت معرفی افراد و متهمین درجه ۲ به عنوان عامل حمله به هواپیما و معرفی آن ها به عنواک عوامل اسراییلی_امریکایی باشد. در حالی که به صراحت در مصاحبه ذکر شده موضوع برای جلوگیری از اقدام نظامی امریکا علیه جمهوری اسلامی بوده است.

مسلما رژیم جمهوری اسلامی از معرفی عوامل اصلی ساقط کردن هواپیما خودداری خواهد کرد. چرا که این اقدام حتما با اطلاع و دستور خود خامنه ای جنایتکار انجام شده است .

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
2 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها