انقلاب کثیف اسلامی هزینه اش برای ایرانیان چیزی در حدود ۳۰ تریلیون دلار بوده است!


در گزارشی کلی از نشریهٔ اکونومیست، هزینهٔ انقلاب ایران برای مردم ایران تاکنون چیزی در حدود ۳۰ تریلیون دلار آمریکا برآورد شده است.

١- جنگ هشت‌ساله، ۳ تریلیون دلار.
٢- هسته‌ای شدن و کل هزینه‌های جانبی آن ٩ تريليون دلار.
‌‏٣- حمایت‌های گستردهٔ نظامی و غیرنظامی به کشورهای منطقه و گروهک‌های تروریستی، ۵ تریلیون دلار.
۴- خسارات وارده به زیرساخت‌های معادن و صنایع مادر، منابع زیرزمینی نفت و گاز و انواع حمل و نقل ریلی، زمینی دریایی و هوایی، ۴ تریلیون دلار.
‏۵- صدمات جبران‌ناپذیر به محیط زیست و عدم مدیریت آب کشور ٣ تریلیون دلار.
۶- عدم سود حاصله در اثر قهر کشور طی چهل سال گذشته با جامعهٔ جهانی که برجسته‌ترین نمود آن تحریم‌های هسته‌ای و نابودی توریسم است، ۶ تریلیون دلار.

در خوشبینانه‌ترین حالت بعد از دستیابی ایران به صلح پایدار و ثبات و حکومتی کارآمد طی یک دورهٔ سی‌ساله ایران دوباره می‌تواند این خسارات را جبران و وضعیت را به حالت عادی بازگرداند. البته، این پژوهش، تازه برای ۴ سال پیش است ‏و به همهٔ این ارقام باید ویرانی‌های چهار سال اخیر را نیز افزود. به‌راستی که حکومت ایران بهترین الگوی پسرفت در جهان است.

برای مثال سهم ایران از خزر، قبل از انقلاب ۵٠ درصد بود و حالا ۱۳ درصد است. نرخ دلار در سال ۵٧ ده تومان و اینک ٢٨.٠٠٠ تومان است که این یعنی ٢.٨٠٠ برابر افت ارزش.‏ پاسپورت ایران در سال ۵۶ جزو ۱۰ پاسپورت معتبر دنیا بود و الان رتبهٔ آن درمیان ١٩٩ کشور، ۱۹۱ است.

برای روشن‌‌تر شدن وخامت وضعیت کافی است ایران و کرهٔ جنوبی را در این ۴۵ سال مقایسه کنیم تا بفهمیم چه‌قدر از کاروان پیشرفت و توسعه جا مانده‌ایم.

‏۴۵ سال پیش، ایران و کرهٔ جنوبی در یک سطح قرار داشتند و هر دو برنامه‌هایی را برا توسعه آغاز کرده بودند. امروز پاسپورت کرهٔ جنوبی با پیشی گرفتن از پاسپورت آلمان به قدرتمندترین پاسپورت دنیا بدل شده است و تکنولوژی‌ این کشور را هم که همه می‌دانیم کجاست. /رضا حاجیلو

توضیحات :

به عنوان یک ایرانی که چنین مبلغ هایی را ندیده است، با کمک اینترنت مبلغ خسارت را تقسیم بر ۸۰ میلیون کردم تا هزینه بیرون انداختن پهلوی های میهن پرست و آوردن خمینی برای همه معلوم شود!

اگر کسی با این ارقام آشنایی دارد، سهم هر ایرانی از این پول را حساب کند!

نام ترمیناتورهای ۵۷ تی را باید در گینس به عنوان ابله ترین و مخرب ترین مردمان تاریخ بشر ثبت کرد!

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
10 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها