بزرگنمایی تهدید موشکی جمهوری اسلامی توسط فرمانده سنتکام

نشریه نیویورکر به نقل از ژنرال کنت مکنزی، سرفرماندهی مرکزی ارتش آمریکا «سنتکام» عنوان می کند:

با توجه به حملات موشکی اخیر ایران به پایگاه‌های «عین‌الاسد» در عراق و «التنف» در سوریه، گفته است در حال حاضر خطر موشکی ایران بیشتر از تهدید اتمی آن است، اما در رویارویی مستقیم، آمریکا رژیم ایران را شکست می‌دهد.

او در ادامه می گوید: تهران این توانایی را به دست آورده تا دشمنان خود را از طریق «آبشار موشکی» فلج کند. او می‌گوید: «آنها ظرفیت استراتژیک بالایی دارند، چرا که توانایی غرق کردن دشمن توسط آبشار موشکی را به دست آورده‌اند.»…..ایران همچنین صدها موشک کروز دارد، که می‌توانند از زمین یا کشتی پرتاب شوند، و در ارتفاع کم پرواز و از چندین جهت حمله کنند. ردیابی آنها برای رادار یا ماهواره دشوارتر است، چرا که بر خلاف موشک‌های بالستیک، موتورهای آنها روشن نمی‌سوزند. سپاه پاسداران در سال 2019 با موشک‌های کروز خود به تاسیسات نفتی «آرامکو» در پادشاهی عربی سعودی حمله کرد.

مشخص نیست هدف نشریه نیویورکر و یا خود ژنرال مکنزی در خصوص بزرگنمایی تهدید ایران چیست؟ اما در متن خبر ، یک نکته برجسته است و آن بزرگ نمودن تهدید موشکی جمهوری اسلامی در مقابل تهدید هسته ای آن است. ممکن است موضوع بی ارتباط با مذاکرات هسته ای که در وین برگزار می شود نیز نباشد. طرفه آن که با بزرگ نمایی تهدید موشکی جمهوری اسلامی ، دادن امتیازات به رژیم حاکم بر ایران در آینده را بخواهند توجیه کنند.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
6 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها