به جای کاسه گدایی دست گرفتن ایران را از لیست سیاه FATF خارج کنید

بحرانی دیگر کشور را فرا گرفته و حامیان داخلی و خارجی جمهوری اسلامی دوباره ساز “تحریمها را بردارید” کوک کردند (اینجا). کمتر از یک ماه پیش در پی عدم تصویب “کنوانسیون پالرمو و کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم” از طرف رژیم جمهوری اسلامی, “گروه ویژه اقدام مالی علیه پولشویی” ایران را دوباره در لیست سیاه قرار داد, که این مساله تجارت خارجی ایران را با مشکلاتی بیش از پیش روبرو ساخته.

با توجه به اینکه بحران کرونا تازه شروع شده و به قولی این هنوز “نوک کوه یخ” است و کشور احتمالا در طول سال ۱۳۹۹ درگیر این ابر بحران و عواقب ناشی از آن خواهد بود, از مجمع تشخیص مصلحت نظام درخواست میشود هر چه زودتر این ۲ کنوانسیون را تصویب و آنرا به اطلاع گروه ویژه اقدام مالی علیه پولشویی (FATF) رسانده و درخواست کند با توجه به شرایط ویژه, ایران هر چه سریعتر از لیست سیاه FATF خارج شود و یا این مساله در دستور کار بعدی گروه قرار گیرد. امید است با این عمل, که نشانی از حسن نیت دارد, سایر تحریمها هم به تدریج برداشته شوند که از قدیم گفته اند “یک سوزن به خود بزن و یک جوالدوز به دیگران”.

5
دیدگاه خود را بیان کنید

avatar
3000
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
3 رشته نظرها
2 پاسخها به نظرها
0 دنبال کنندگان
 
پربازخوردترین نظر
داغترین رشته نظر
3 نظر دهندگان
Lighthouseشیخ سالوادورmollah نظر دهندگان اخیر
  مشترک شوید  
تازه ترین قدیمی ترین پر رای ترین
پیام رسانی در صورت
mollah
سردبیر

بیرون آمدن از لیست سیاه به این آسانی نیست.

Lighthouse
عضو
Lighthouse

آیا هدف نجات رژیم اسلامی از بحران هایی است که خود درست کرده؟
آیا به خاطر کرونا جنایات و طبیعت خونخوار رژیم فراموش شده و ما به دنبال راه حلی برای نجات رژیم افتاده ایم؟
این مقاله خیلی گیج کننده بود. وقتی دیو منگ و ضعیف شده موقع کمک به دیو نیست تا دوباره قوی بشه بلکه موقع آن است که ضربه ها را هر چه محکمتر از سابق و خیلی بیشتر از سابق تو فرق سرش فرود آورد تا شاید افتاد و مرد.
کمی توضیح در مورد این مقاله می تونه کمک کنه.
لیست سیاه FATF یک ضربه دیگه تو سر رژیمه. چرا رژیم تو چاله ای بزرگتر از قبل نیافته؟ هر چه بیشتر محاصره و ضعیف تر بشه کشتنش آسونتر می شه. این کجاش اشکال داره؟

mollah
سردبیر

رژیمی که حاضر نیست در این شرایط بحرانی زندانیان سیاسی را آزاد کند غلط می کند از امریکا میخواهد تحریم ها را بردارد.