ترامپ برنده انتخابات است اما نه به آسانی

کسانی که سه شنبه شب نتایج انتخابات امریکا را دنبال میکردند متوجه اتفاقات عجیبی شدند که عمدتا از سوی ایالتهایی که توسط دمکراتها اداره میشوند. در حالی که ترامپ در ایالتهای کلیدی جلو بود، به بهانه های مختلف شمارش آرا متوقف شد و بعد از ساعاتی با کمال تعجب دیدیم دارند فقط آرای جو بایدن را بالا می آورند.

هم جمهوری خواهان و هم دمکراتها بخوبی می دانند که ترامپ چیزی در حدود 290 الی 300 رای الکترال برده بود و پیروز انتخابات بود اما به دلایلی چوب لای چرخ انتخابات و دمکراسی گذاشتند که اگر هم قرار است ترامپ برنده شود از مسیر طولانی حکم دادگاه صورت بگیرد.

چند هفته پیش از انتخابات، هیلاری کلینتون گفته بود که من در سال 2016 اشتباه کردم فورا نتیجه انتخابات را قبول کردم (شاید این حرف را نانسی پلوسی درباره هیلاری کلینتون زده بود. تردید از من است). این بخوبی نشان میدهد که برنامه دمکراتها در این دوره از انتخابات این بود که پیروزی شیرین را در کام ترامپ و هوادارانش تلخ کنند.

 

شکی در این نیست که دمکراتها حتی اگر هم بخواهند تقلب کنند حداکثر در یکی دو ایالت مثل میشیگان یا پنسیلوانیا می توانند آرا را دستکاری کنند که باز هم به 270 رای الکترال نمی رسد. ضمن اینکه با شکایت ترامپ تکلیف همین دو ایالت هم به دادگاه عالی محول میشود.

بنظر من ترامپ در هر صورت برنده است اما راه پیروزی او پر از موانع و سنگلاخ است که او چاره ای جز پیمودن این مسیر را ندارد. برای ما که ناظر وقایع و چنین جریاناتی هستیم دو نکته آموزنده است:

  • نظر سنجی ها ابزاری است در دست گلوبالیستها و قدرت های ثروتمند چپ گرا در سراسر جهان تا به اهداف خود رنگ و لعاب علمی و منطقی بدهند.
  • چپ گراها در سراسر جهان و حتی در ایران خودمان هم به رای اکثریت و دمکراسی اعتقادی ندارند. دمکراسی تا زمانی برایشان خوب است که آنها را به قدرت برساند اما همین که مردم بر علیه آنها رای دادند علیه رای مردم توطئه می کنند.
به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
5 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها