تصمیم شجاعانه ترامپ علیه چین کمونیست

پرزیدنت ترامپ مجموعه محدودیتهایی علیه دولت فاسد چین را اعلام کرد که در روزهای آینده تاثیرات مهم آن بر چین و جهان آشکار خواهد شد.

ترامپ برخلاف اوباما که آدم ضعیف النفسی بود و قادر به تصمیمات گیری در مواقع بحرانی را نداشت، با اقتدار از تنبیه کردن چین سخن به میان آورد. او علاوه بر ممنوع کردن ورود اتباع چین به امریکا، دستور ممنوعیت استفاده شرکتهای چینی از فرآورده های تکنولوژیک امریکایی خبر داد.

بر اساس این ممنوعیت که از تاریخ همین امروز برقرار شده است، هیچ شرکت چینی حق ندارد از چیزهایی که در امریکا ثبت شده اند بدون اجازه دولت فدرال استفاده کنند و شرکتهایی که از این مقررات پیروی نکنند علیه آنها اعلام جرم خواهد شد.

برای مثال فرض کنید یک شرکت کامپیوتری یا صنعتی میخواهد از میکروپروسسورهای اینتل که یک شرکت امریکایی است برای تولیدات و محصولات خود استفاده کند. آنها برای پروگرام کردن آن میکروپروسسورها نیاز به نرم افزار مخصوص دارند که شرکت اینتل تا قبل از این محدودیتها می توانست آنرا به شرکتهای چینی بفروشد اما از این به بعد اینتل حق ندارد آنها را در اختیار شرکتهای چینی قرار دهد و این یعنی خوابیدن خیلی از خط تولیدهای کارخانجات و یا اینکه گسترش کپی کاری و تقلب در نرم افزارها که منجر به پایین آمدن بیش از پیش محصولات ساخت چین خواهد شد.

هنوز بسیار زود است تا شدت تکان های چنین زلزله ای تجاری را دولت چین احساس کرده باشد. روزهای آینده منتظر رویا رویی کشورهای صنعتی با دولت کمونیستی چین خواهیم بود.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها