تناقض در گزارشهای سازمان هواپیمایی کشوری

امروز بالاخره رئیس سازمان هواپیمایی کشوری یک گزارش در مورد اطلاعات بدست آمده از جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی ارائه داد. این «گزارش» طبق رویه معمول ج.ا. عمدتا یک سری جملات بی محتوی بود، و کل اطلاعات جدید آن را میتوان در دو تا سه جمله خلاصه کرد. ولی سازمان هواپیمایی کشوری موفق شد با همین اطلاعات حداقلی یک تناقض غیرقابل انکار ثبت کند!

جملات دارای محتوای عددی این گزارش:

ثبت اطلاعات و ضبط کننده داده های پروازی در زمان 6:14:56 متوقف شده است.

انفجار موشک اول باعث آسیب قابل توجهی به هواپیما شده و برخورد قطعاتی ناشی از آن به هواپیما باعث قطع FDR و CVR در مدت زمان 19 ثانیه بعد از آن شده است.

ضبط صدای کابین در 19 ثانیه بعد از انفجار متوقف شده است و حداقل 25 ثانیه بعد از انفجار اول موشک دوم به مجاورت هواپیما رسیده است.

گزارش رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، ۲ شهریور ۱۳۹۹

ابتدا در حاشیه تذکر دهیم که بین انفجار موشک اول و دوم حدود ۲۴ ثانیه سپری شده است (به ویدئوی زیر توجه کنید)، و معقولتر به نظر میرسد که ضبط صدای کابین ـ که اذعان میشود پس از انفجار موشک اول کار میکرده ـ (اگر اصلا) ابتدا با انفجار موشک دوم از کار افتاده باشد. ولی ما فعلا فرض میکنیم همان ۱۹ ثانیه صحیح باشند.

متاسفانه ـ باز هم طبق معمول ایران ـ اظهارات مبهم هستند و از عبارت «قطع FDR و CVR در مدت زمان 19 ثانیه بعد از انفجار موشک اول» معلوم نمیشود ثبت اطلاعات FDR چه زمانی قطع شده است؟ در مورد CVR تصریح میشود ۱۹ ثانیه، آیا ثبت در FDR زودتر کاملا قطع شده و اگر آری چگونه میتوان این را توضیح داد؟
ولی چون فعلا ما همین اظهارات را آنالیز میکنیم (و نه نظر خودمان را) میتوانیم یادداشت کنیم که زمان قطع ثبت اطلاعات (که بالاتر ۶:۱۴:۵۶ بیان شده بود) در بازه زمانی صفر تا ۱۹ ثانیه پس از انفجار موشک اول بوده، یعنی این انفجار بین ۶:۱۴:۳۷ و۶:۱۴:۵۶ رخ داده است.

از طرف دیگر در ویدئوی زیر بین شلیک موشک اول و تاثیرش بر هواپیما حداقل ۱۸ ثانیه سپری میشوند، پس این موشک باید بین ۶:۱۴:۱۹ و ۶:۱۴:۳۸ شلیک شده باشد:

یکبار دیگر یاد آوری کنیم که با فرض اینکه توقف ثبت اطلاعات در FDR و CVR تقریبا همزمان روی داده زمان شلیک موشک اول تقریبا ۶:۱۴:۱۹ میشود، ولی هر چقدر هم به سازمان هواپیمایی «تخفیف» بدهیم و اظهارات بعید آنها را صحیح فرض کنیم باز هم بنا بر همین اطلاعات دیرترین زمان شلیک موشک ۶:۱۴:۳۸ میشود.

حالا مشکل اینجاست که خود سازمان هواپیمایی کشوری در گزارش کتبی اش مینویسد (تمام گزارش را میتوانید ذیل این پست بیابید):

در ساعت ۶:۱۴:۴۱ كاربر سامانه دفاع هوایی، بدون دریافت پاسخ از مركز هماهنگی، یک فروند موشک به سمت هدف متخاصمی كه شناسایی كرده بود شلیک نمود.

گزارش کتبی سازمان هواپیمایی کشوری

همینطور که مشاهده میکنید در گزارش کتبی قبلی زمان شلیک موشک (که قاعدتا باید در سامانه ثبت شده باشد) بین ۳ تا ۲۲ ثانیه دیرتر از آنچه از گزارش در مورد جعبه سیاه بدست میآید ادعا شده بود، چرا؟

اجازه بدهید خودمان یک جواب محتمل ارائه بدهیم: وقتی کسی عدد سازی میکند معمولا از هر جای ممکن کمی (در این مورد چند ثانیه ای) «میکشد» تا سر و تهش جور در بیاید، ولی اگر ناشی باشد آخرش یک جا دم خروس بیرون میزند.
چرا اینها از همان ابتدا زمان شلیک موشک اول را مثلا ۶:۱۴:۱۹ ننوشتند تا مشکلات بالا مرتفع بشوند؟ چون زمان کشف هدف را ۶:۱۳:۵۶ ذکر کرده بودند (گزارش زیر را ببینید)، پس نتیجه این میشد که کمی بیش از ۲۰ ثانیه پس از مشاهده شلیک کرده اند. چون خود مقدمات شلیک هم کمی زمان میبرد یعنی پس از مشاهده در اسرع وقت شلیک کرده اند (حتی کمی هم زود، چون برد موشک اول به زحمت کفاف داده و آسیب اساسی نبوده)، پس ادعای تلاش برای هماهنگی با مرکز هم منتفی می شد.
حالا چرا زمان کشف را پیش نکشیدند؟ چون سردار حاجی زاده در یک مصاحبه در شرایط فشار روانی شناسایی در ۱۹ کیلومتری را لو داده بود (و البته قبلش هم هواپیما به علت تپه های فی مابین قابل رویت نبود)، یعنی باز هم جور در نمی آمد…

ضمنا اگر گزارش کتبی سازمان هواپیمایی را جدی بگیریم بین موقعیتهایی که آنها به هنگام کشف هواپیما و انفجار موشک اول ارائه میدهند (صفحات ۶ و ۸) حداکثر ۴۰۰۰ متر فاصله است:

چون سرعت هواپیما در این فاز حدود ۱۴۰ متر بر ثانیه بوده (بر مبنای داده های ترانسپوندر) بین این دو نقطه زمانی حداکثر ۲۹ ثانیه سپری شده، یعنی زمان کشف هواپیما بعد از ۶:۱۴:۲۷ بوده، که دوباره با زمان ۶:۱۳:۵۶ ادعایی خود این گزارش جور در نمیآید (برای اینکه جور در بیاید باید هواپیما این فاصله را در ۶۰ ثانیه طی کرده باشد، یعنی سرعت کمتر از ۶۷ متر در ثانیه، ولی این برای این نوع هواپیما اصلا ممکن نیست).

موقعیتهای نزدیکتر به واقعیت را ما در نقشه زیر ارائه میدهیم:

موقعیت تقریبی هواپیما در هر یک از لحظات کلیدی

به احتمال قوی حدود ۴۰ ثانیه پس از ظاهر شدن هواپیما روی صفحه رادار سامانه شلیک اول صورت گرفته، در لحظه شلیک هواپیما هنوز حدود ۱۴ کیلومتر از سامانه فاصله داشته، و چون سرعت هواپیما در این فاز حدود ۱۴۰ متر بر ثانیه بوده (بر مبنای داده های ترانسپوندر) تا رسیدن آن به سامانه هنوز حدود ۱۰۰ ثانیه زمان باقی بوده است. ولی نکته کلیدی این است که اپراتور به محض اینکه هواپیما را در برد (تئوریک) موشک تصور کرده اولین شلیک را انجام داده، حداقل در این مورد خطایی در کار نبوده است…

UkranianPlane_Report_1399-04-24

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
2 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها