تنش بین ترکیه و رژیم به نفع مردم ایران است

اردوغان برای شرکت در جشن پیروزی جمهوری آذربایجان بر ارمنستان به باکو سفر کرده بود و در آنجا شعری را خواند که مربوط به دوره ای از تاریخ است که قفقاز از ایران جدا شد و رود ارس مرز جدایی مردم آذری زبان قرار گرفت.

اگر از بیسوادی و خریت اردوغان و یا مشاورانش بگذریم که آن شعر را برای سخنرانی اش انتخاب کرده بودند، وزارت خارجه جمهوری اسلامی در یک اقدام نسنجیده سفیر ترکیه را احضار کرد و به اقدام اردوغان مبنی بر خواندن شعر ارس اعتراض کرد!

ترکیه هم در یک اقدام تلافی جویانه سفیر رژیم را احضار کرد و به او گفت: از کی تا بحال برای خواندن شعر باید از شما اجازه بگیریم؟ ما هر شعری را دل مان بخواهد میخوانیم و به هیچ کس از جمله شما مربوط نیست.

امروز در خبرها خواندیم که ترکیه اجازه تحقیقاتی را درباره نحوه آدم ربایی عوامل اطلاعاتی رژیم در ترکیه درباره یکی از اعضای گروه الاهواز را صادر کرده و چند نفر در این رابطه دستگیر شده اند.

این موضوع نشان میدهد که در زمانی که روابط ترکیه با رژیم خوب و عادی است، ترکیه چشمانش را در برابر آدم ربایی و ترورهای رژیم در ترکیه می بندد اما همین که کمی روابط خراب شود، ترکیه غیرمستقیم پرده از جنایات رژیم تروریستی برمیدارد تا نهایتا جمهوری اسلامی زبانش کوتاه شود.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
4 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها