جانشین خامنه ای، ابراهیم رئیسی است

از سال ۸۸ که شایعه رهبر شدن مجتبی خامنه ای بر سر زبانها افتاد بسیاری آنرا باور کردند اما من احتمال این کار را بسیار کم می دانستم و هنوز هم بر این باورم که او گزینه اصلی جانشینی نیست، هرچند از نظام خرچنگ قورباغه ای آخوندی هیچ چیز غیر منطقی و غیر عقلانی بعید نیست.

اما دلیل اینکه می گویم ابراهیم رئیسی فرد مورد نظر خامنه ای است تا بعد از مرگش رهبری جمهوری اسلامی را بعهده بگیرد، ویژگیهای اخلاقی و فکری شخص خامنه ای است. خامنه ای خودش آدم ترسو و زبونی بوده و هست اما الگویش افراد سوپر افراطی مثل نواب صفوی است که از هیچ چیز نمی ترسند و دشمنان اسلام را بدون معطلی از سر راه برمی دارند.

شما ببینید درمیان مسولین قضایی و نظامی و اطلاعاتی رژیم، هرکس دستش در ترور و اعدام و دستگیری و شکنجه مخالفان حکومت آلوده شده مورد حمایت خامنه ای قرار گرفته است. از قاضی مرتضوی بگیر تا سردار جنایتکار قاسم سلیمانی و دیگران.

البته ممکن است گفته شود مجتبی خامنه ای در پشت بسیاری از قتل ها و سرکوب ها نقش کلیدی داشته است. درست است او هم یکی از گزینه هاست اما گزینه اصلی نیست.

خامنه ای با وجودی که از طیف اصلاح طلبان بسیار متنفر است اما اصلاح طلبانی که به نحوی در پرونده شان موارد قتل و جنایت دارند مورد عنایت و لطف خود قرار داده است. مثلا هادی غفاری را هرگز بازداشت و اذیت و آزار نکردند چون پرونده اش پر است از آدمکشی برای اسلام عزیز و نظام مقدس.

خامنه ای از سالها قبل برای جانشینی خود در جستجوی کسی بود که هم پیرو بی چون و چرای او باشد و هم مثل نواب صفوی آدم کش و نترس.

ابراهیم رئیسی در زمانی که رئیس قوه قضائیه بود اعتماد خامنه ای را بخود تکمیل کرد. او تصمیماتی گرفت که از نظر خامنه ای تحسین آمیز بود. مثلا همان زمان که همه مردم ایران در داخل و خارج برای اعدام نکردن نوید افکاری فعالیت میکردند و حتی رئیس جمهور وقت امریکا درخواست کرد که آن جوان ورزشکار اعدام نشود اما طبق شنیده ها، ابراهیم رئیسی با هلی کوپتر به زندان رفت و دستور داد فورا او را اعدام کنند تا به خیال خود اقتدار نظام را به جهان نشان دهند. مشابه این تصمیم گیری را در اعدام دور از انتظار روح الله زم میتوان دید. ابراهیم رئیسی با انجام اینگونه قتل و آدمکشی ها توانسته نظر خامنه ای را بخود جلب کند. بی دلیل نبود که خامنه ای آن انتخابات ریاست جمهوری افتضاح را برگزار کرد تا ابراهیم رئیسی سکان قوه مجریه را بدست بگیرد و با ساختار اجرایی کشور آشنا شود و تجربه کسب کند.

اگر همین روزها خبر مرگ خامنه ای به بیرون درز کند، به احتمال بسیار زیاد خبر جانشینی ابراهیم رئیسی را نیز خواهیم شنید.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
5 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها