جیمزباند در دماوند

تسلط اطلاعاتی و دقت اجرایی درعملیات دماوند در شکار محسن فخری زاده، واقعا شگفت آور است. پیچیدگی این عملیات بیشتر شبیه فیلم های جیمزباند است. شگفتی ما وقتی افزون تر میشود که بدانیم یگان های امنیتی و حفاظتی رژیم کاملا این شخص را از سالها پیش با دقت محافظت میکردند.

جالب است بدانید افرادی در این رده، مثل قاسم سلیمانی و فخری زاده و حتی اسامه بن لادن، از تلفن های موبایل بهیچوجه استفاده نمی کنند زیرا می دانند که براحتی رهگیری میشوند. سازمانی که عامل این عملیات تحسین برانگیز بوده (احتمالا موساد)، آگاهی کامل و دقیقی از رفت و آمد فخری زاده داشته است. چگونه؟ معلوم نیست. مگر میشود گروهی از خارج کشور به تهران بیایند و براحتی محل زندگی، محل کار، باغ یا ویلای ییلاقی خارج شهر این فرد را پیدا کنند؟ قطعا این افراد از اطلاعات افراد دیگری در سطح بسیار بالای اطلاعاتی و امنیتی برخوردار بوده اند.

نکته شگفت آور بعدی این است که انجام چنین عملیاتی در شهرها و مناطق کوچک بسیار مشگل تر و خطرناکتر است زیرا مردم محلی همدیگر را می شناسند و رفت و آمدهای افراد غریبه چیزی نیست که مثل تردد در شهرهای بزرگ مثل تهران از نظرها گم شود. بطور مثال اگر شما چند بار با یک اتومبیل از یک خیابان اصلی جایی مثل آبسرد دماوند عبور کنی همه توجه ها را بخود جلب می کنید. از همه مهمتر مرحله فرار کردن بعد از اتمام عملیات است. در یک شهر کوچک مثل آبسرد، براحتی میتوان با قرار دادن چند پست بازرسی ورود و خروج افراد و ماشین ها را کنترل کرد. شما نمیتوانی در چنین شهرهای کوچک مخفی شوید و نمیتوانید براحتی فرار کنید.

ضمن اینکه الان در شرایط کرونا و قرنطینه شهرها هستیم و رفت و آمد اتومبیل ها در مبادی ورود و خروج شهرها بشدت کنترل میشود و در جاده های بین شهری به ندرت اتومبیلی در حال تردد است.

باز نکته شگفت آور دیگر انفجار همزمان وانت نیسان آبی رنگ قبل از به رگبار بستن سرنشینان اتومبیل فخری زاده است. این کار دقت زیادی را طلب می کند. اگر انفجار یک لحظه زودتر و یا دیرتر صورت بگیرد فایده ندارد. مهاجمین آنقدر مهارت داشته اند که به محض انفجار وانت بار نیسان، از محل اختفای خود بیرون جهیده و همه سرنشینان اتومبیل فحری زاده که محافظانش بودند را به رگبار بسته اند.

اگر به شلیک گلوله ها روی شیشه جلو و عقب و کناری ماشین دقت کنید بخوبی درمی یابید که رگبار مهاجمین حساب شده بوده و بیخودی به در و دیوار ماشین شلیک نکرده اند. همه محافظین را بدون استثنا به درک واصل کرده اند و حتی یکنفر از آنها هم جان سالم بدر نبرد.

و نکته آخر اینکه در محل عملیات افراد محلی هم شاهد تیراندازی بوده اند ولی تاکنون هیچ اطلاعی از شناسایی، رهگیری و یا دستگیری مهاجمین داده نشده است.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
5 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها