حماسه سفر احمدی نژاد به دوبی

از چند سال پیش خامنه ای دستور داده مسئولین سابق حکومتی اجازه مسافرت خارجی ندارند و حتی برای سفرهای زیارتی هم باید با موافقت شورای امنیت رژیم صورت بگیرد. ترس خامنه ای از این مسافرتها دو چیز است: یکی آنکه از ملاقات های ناخواسته و حرف زدن های کنترل نشده جلوگیری کند دوم آنکه از فعالیتهای جاسوسی اسرائیل وحشت دارد.

البته پرونده مسئولین سابق یکسان نیست. مثلا خاتمی را ممنوع الخروج کردند چون خامنه ای از او کینه دارد و درواقع او را دارد تنبیه می کند. احتمالا ظریف و حسن روحانی هم برای همیشه ممنوع الخروج هستند. این وضعیت درمورد لاریجانی ها فرق می کند. آنها مرتبا به زادگاه اصلی خودشان عراق در رفت و آمد هستند. 

من فکر نمی کردم احمدی نژاد بعد از آن حرفهایی که علیه خامنه ای و باندهای امنیتی زد اجازه خروج از کشور داشته باشد. وقتی به دوبی آمد حدس زدم شاید قصدش از سفر به دوبی مراجعه به سفارت امریکا و گرفتن ویزای امریکاست. نمی دانم این حدس و گمان چقدر به واقعیت نزدیک است اما حتی درصورت مراجعه مموتی به سفارت امریکا، محال است دولت اسلیپی جو روابطش را با جمهوری اسلامی بخطر بیاندازد و برای او بدون استعلام از رژیم ویزا صادر کند.

واقعا نمیدانم احمدی نژاد چگونه توانسته مقامات رژیم را راضی کند که بدون دردسر به دوبی میرود و برمیگردد، اما هرچه بوده این واقعیت را نمیشود انکار کرد که ناتمام گذاردن سفر احمدی نژاد از سوی امارات نبوده بلکه از تهران به او دستور داده اند فورا برگرد. باور نکردنی است که محمود احمدی نژاد فقط برای بازدید نصفه و نیمه از نمایشگاه نوآوری های دوبی (اکسپو دوبی) مسافرت کرده است. هرچه بوده در راستای سیاستهای حکومت اسلامی نبوده. 

احمدی نژاد اگر یکی دو هفته در دوبی می ماند احتمالا عکسهای حضورش در دیسکوها و ساحل دوبی نیز بیرون می آمد. باور کنید توی مخ آخوندهای جمهوری اسلامی، همین چیزها مطرح است. عکس گرفتن خانم های بی حجاب با احمدی نژاد مثل لگد مال کردن قرآن است. احتمالا این آخرین سفر حماسی احمدی نژاد به خارج کشور خواهد بود مگر اینکه عمر احمدی نژاد از عمر جمهوری اسلامی طولانی تر باشد.

 

به اشتراک بگذارید:
5 1 رای
ارزیابی این پست
5 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها