دانشجویانِ ۱۵ دانشگاه بیانیه‌های «اعتصاب» صادر کردند !

در دهمین روز خیزش مردم سراسر ایران علیه جمهوری اسلامی، دانشجویان ۱۵ دانشگاه کشور اعلام کردند که در اعتراض به سرکوب معترضان و دانشجویان و در حمایت از مردم کشور اعتصاب کرده و از حضور در کلاس‌های حضوری و مجازی خودداری می‌کنند. برخی دانشجویان ساکن خوابگاه‌ها نیز اعلام اعتصاب غذا کرده‌اند. ۱۰ تن از اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها تا کنون به این اعتصاب پیوسته‌اند. معترضان امیدوارند پس از مدارس و دانشگاه‌ها، اعتصابات از سوی اصناف و بازار هم آغاز شود. اعتراضات سراسری مردم ایران طی ۱۰ روز گذشته دارای ویژگی‌هایی است که می‌توان از آن به عنوان «انقلاب» علیه جمهوری اسلامی یاد کرد. انقلابی که هنوز مشخص نیست چه زمانی به پیروزی کامل دست می‌یابد اما بطور مشخص هر روز ابعاد تازه‌ای می‌یابد.

رادیو فردا

در حاشیه :

اگر دانش آموزان و دانشجویان اعتصاب سراسری را کلید بزنند، بقیه اصناف هم مجبور به پیروی میشوند‌. ایران را باید پس گرفت. نگران یکی دو ماه مدرسه و دانشگاه رفتن نباشید. در مدارس جز خرافات و دروغ و ومغزشویی چیزی به مردم یاد نمیدهند.دانشجویان عزیز نگاهی به بیکاران و مسافرکشان و سرایداران لیسانس و فوق لیسانس بیاندازید تا بدانید با این حکومت از بی سواد و استاد، یا محکوم به آوارگی و تبعید هستند و یا تباهی و ذره ذره غریب در سرزمین خویش مردن.

به کلاس ها نروید و کلید اعتصاب سراسری را روشن کنید.البته حضور در دانشگاه و یکدیگر را دیدن و شعار بر علیه حکومت دادن و تظاهرات در خیابان ها راه انداختن، چیزی از ارزش های این بازیکن کم نمیکند!:)نقشه راه اعتصاب سراسری زمانی موفق میشود که در آخرین مرحله شیرهای نفت بسته شود اما تا آن مرحله آخر، دانش آموزان و دانشجویان بهترین گزینه برای کلید زدن پایان این رژیم هستند چرا که رفتن یا نرفتن ایشان به سر کلاس ها، به صورت اتوماتیک استادان را هم وارد اعتصاب خواهد کرد و هیچ بار مالی بر دوششان نخواهد گذاشت‌.

دانش آموزان و دانشجویان تنها قشری هستند که نرفتنشان به طور کل به مدارس یا دانشگاه ها _ و یا رفتن به محیط دانشگاه ها و دبیرستان ها و نرفتن به سر کلاس ها ( عده ای توصیه میکنند دانشجویان با دیدن هم و گفتگو کردن تاثیر بیشتری درجنبش دارند تا اینکه اصلا به دانشگاه نروند، چون حکومت خودش سعی دارد کلاس های دانشگاه شریف آنلاین باشد؛ چرا، چون عده بسیاری را دستگیر کرده اند)_ بار مالی ندارد و بهانه نان هم در این اعتصاب وجود نخواهد داشت.

با توجه به روزهایی که گذشت شاید بهترین شکل نافرمانی مدنی حاضر شدن در مدارس و نرفتن به سر کلاس ها باشد.فقط تصور کنید تمام دانش آموزان در حیاط ها بایستند و زنگ بخورد و هیچکس سر کلاس نرود. حالا آن وسط چند صد دانش آموز شعار زن زندگی آزادی هم بدهند و این فریاد ایران را بلرزاند و دیکتاتور اعظم را آشفته کند، چه فرخنده روزی خواهد بود.فقط فرض کنید دانش آموزان دختر پس از نرفتن به سر کلاس ها در ساعت ۹، در حیاط بمانند و کشف حجاب کنند، رژیم کاملا به لحاظ روحی متلاشی خواهد شد.

میدانید چند مدرسه در ایران وجود دارد؟

ساعت ۹ صبح میشود و جمعیت در حیاط ها هر شعاری که دوست دارند، بدهند. این زیباترین آغاز برای اعتصاب سراسری خواهد بود.کلید اعتصاب سراسری در دست دانشجویان و دانش آموزان است ، چرا که ربطی به جیبشان ندارد. اگر این حرکت هماهنگ و سراسری شود، رژیم چه میتواند بکند؟ میخواهد چند میلیون را اخراج کند!؟یک زمانی میلیون ها دانش آموز را به صف میکردند که بگویند الله اکبر خمینی رهبر، الان وقتش است فرزندان ایران مرگ بر جمهوری اسلامی و مرگ بر خامنه ای را در گوش جهانیان فریاد کنند. این رژیم جایش فاضلاب تاریخ است.

به اشتراک بگذارید: