درخواست حذف تیم فوتبال جمهوری اسلامی در جام جهانی۲۰۲۲ قطر از فیفا باید جهانی گردد

سال ۱۹۹۲ و درست کمتر از دو هفته به آغاز جام‌ملت های اروپا؛ یوفا ( اتحادیه فوتبال اروپا) با تقبیح حملات و جنایات جنگی و تجاوز ضرب ها به بوسنی و هرزگوین؛ تصمیم به حذف یوگسلاوی از مسابقات و جایگزین کردن آن با تیم ملی دانمارک نمود. که از قضا همین میهمان ناخوانده قهرمان جام ملت های اروپا نیز شد.
در سال ۲۰۲۱ روسیه به دلیل تجاوز به خاک اوکراین مورد تحریم بی سابقه اقتصادی واقع شد. بلافاصله فدراسیون های جهانی ورزش نیز دست بکار شده و با تحولی عجیب کلیه تیم های ورزشی روسیه را مورد تحریم قرار دادند. بازیکنان شاغل در لیگ روسیه اجازه یافتند، قراردادهای خود را یک طرفه لغو به تیم های دیگری بروند. آری حقوق بین الملل و بالاخص بحث تحریم ها هر لحظه دچار تحول است.
تیم ملی فوتبال ایران که ابزاری برای پروپاگاندای جمهوری اسلامی است کمتر از دو ماه دیگر به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر می رود. در نگاه اول شاید درخواست تحریم تیم ملی از جانب مردم ایران عجیب به نظر برسد. اما نباید غافل شد، که جمهوری اسلامی تمام عرصه ها را در جهان به مکانی برای تبلیغات کثیف خود تبدیل کرده است. در سازمان ملل حدود یک ساعت به یکی از مجریان اعدام های دسته جمعی شهریور۶۷ فرصت داده میشود تا تبلیغات کثیف خود را از یک تریبون جهانی انجام دهند. عکس یک تروریست توسط رئیسی جلاد به بالای سر می رود . بنابر این فرصت دادن دوباره تبلیغاتی در یک میدان جهانی دیگر و این بار در فوتبال تا باز هم این رژیم در جنایات بی پایان خود خاک بپاشد، اشتباه بزرگی است. آنگاه با همان شو جام جهانی حدود یک ماه مردم را سرگرم می کند تا آب ها از آسیاب بیفتد. باید از فرصت پیش آمده نهایت بهره برداری را کرد. جمهوری اسلامی بار دیگر معترضان ایرانی در  کف خیابان ها را به گلوله بست. آمار  کشته ها دقیقا معلوم نیست. اما هر تعداد که باشد خود سندی است که لازم است معترضین و رهبران اپوزسیون با درخواست فراگیر و یکپارچه خواستار تحریم تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی در  جام جهانی ۲۰۲۲ از نهاد بین المللی فوتبال یعنی فیفا شوند. درنگ جایز نیست.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
2 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها