درسی آموزنده از اعتراضات رانندگان کامیون در کانادا

کاروان بزرگی از کامیون ها که توسط رانندگان واکسینه نشده هدایت می شوند روز یکشنبه از بریتیش کلمبیا به سمت اتاوا پایتخت کشور به حرکت درآمدند.

قرار است گروههای مشابهی از رانندگان کامیون از سراسر کشور عازم اتاوا شوند تا روز شنبه ۲۹ ژانویه تظاهرات جمعی شان را علیه اجباری شدن واکسیناسیون برای رانندگانی که از مرز کانادا ـ آمریکا رفت و آمد می کنند برگزار کنند.

طبق آمار رسمی اتحادیه کامیون داران،  حدود ۱۶۰٫۰۰۰ راننده کامیون به طور مرتب بین کانادا و آمریکا سفر می کنند که اجرای مقررات واکسیناسیون اجباری، نزدیک به ۲۶ هزار نفر آنها را به حاشیه می راند.

هر روز نزدیک به ۳۰ هزار کامیون از مرز دو کشور عبور می کنند که به طور متوسط روزی ۸۵۰ میلیون دلار کالا جا به جا می کنند.

مقررات سخت گیرانه دولت چپ گرای جاستین ترودو خشم بسیاری از صاحبان صنایع، بیزینس های کوچک و بزرگ، مغازه داران و البته رانندگان کامیون را برانگیخته است. این مقررات باعث شده که رانندگان نتوانند از مرز عبور کرده و مواد غذایی را از امریکا به کانادا منتقل کنند و همین امر سبب خالی شدن قفسه انبارهای فروشگاههای بزرگ و افزایش قیمت کالاها شده است.

ابتکار رانندگان کامیون و پشتیبانی مردم استان های مختلف از آنها بسیار شگفت انگیز است. این کامیونها از غرب کانادا حرکت خود را آغاز کردند و در مسیرشان به پایتخت، از هرشهری که عبور می کردند مردم باوجود سرمای شدید در کنار بزرگراهها از آنها استقبال و مورد تشویق قرار می دادند و حتی برای آنها غذای گرم و مواد خوراکی تهیه می کردند.

علاوه بر کمکهای غذایی، میلیون ها دلار توسط مردم برای حمایت از رانندگان معترض جمع آوری شد.

قرار است روز شنبه این کاروان بزرگ به اتاوا برسد. آنچه که مسلم است ورود این تعداد زیاد کامیون در اتاوا شهر را قفل خواهد کرد و دولت لج باز جاستین ترودو را مجبور به عقب نشینی خواهد کرد مگر آنکه متوسل به زور شوند که برای دولت بسیار گران تمام خواهد شد.

به اشتراک بگذارید: