در پی تصویب طرح صیانت از فضای مجازی، ماله کشان و عمله های رژیم دوباره به صحنه آمدند

دیروز پس از اقدام مجلس جهت تصویب طرح صیانت از فصای مجازی، در برخی شبکه های اجتماعی عمله های رژیم به صحنه آمده و پیام هایی اینچنینی صادر کردند:

ببینید امثال اینگونه آدمها یانادانند یاباز قصد دارند، مردم را تحمیق کنند. نادان از این جهت که با ساختار حمهوری اسلامی آشنا نیستند. در جمهوری اسلامی، ولایت مطلقه همه کاره است، اعم از سیاستگزار داخلی، خارجی و در صورت لزوم قانونگذار.بله قانونگذار. منتها در اکثر مواقع خود او به صحنه نمی آید. بلکه منویات خود را به نهادهای قانونگذار اعم از مجلس، شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورایعالی فضای مجازی و مجمع تشخیص مصلحت حواله می کند. و اما اگر دید یک نفر پایش را از گلیمش دراز کرده مثل قضیه FATF، سند ۲۰۳۰ یا برجام یا مجلسس ششم ( در مورد تصویب طرح قانون مطبوعات) ناچارا به صحنه می آید و حکم حکومتی صادر کرده و یا طرف را مورد عتاب قرار می دهد.

اما نکته دوم، نادانهایی که فکر می کنند اینجا سوئیس است و مجلس یگانه قوه قانونگذاری است نگاهی به نهادهای خلق الساعه قانونگذار بیندازند. مجمع تشخیص مصلحت، شورای عالی انقلاب فرهنگی، سران قوا و شورای عالی فضای مجازی در خصوص همین طرح مورد بحث، یعنی طرح صیانت از فضای مجازی اختیار تصویب قانون دارند. حالابگذریم از این که مجلس اختیار تام برای تصویب قوانین ندارد‌. به این ترتیب نهادهای مذکور در صورت عدم تصویب طرح یادشده با صدورفرمان از بیت آغا اختیار تصویب قانون را دارند.

حالا با توجه به آنچه بیان شد توجه کنید.فرض کنید ما امت همیشه در صحنه بصورت پرشور مشتی بی سواد دیگر را به عنوان نماینده به مجلس می فرستادیم( بگذریم از این که اکثر کاندیدای اصلاح طلبان رد صلاحیت شدند) واقعا تصورتان این بود که این طرح تصویب نمی شد.خدمتتان عرض کنم با اطلاع از وضع سواد و وجدان کاری نمایندگان دارم آن ها به تنها مسایلی که فکرنمی کنند، نقشه راه برای کشور و وضع قوانین عالیه و مطالعه است. غالب طرح هایشان توسط مراکز دیگر مثل مرکز پژوهشها تهیه شده و آن هامثل بز نگاه می کنند ببینند دستور چیه. در صورتی که نمایندگانی داشتیم بسیار کاری و مستقل که اصلا به این طرح فکر هم نمیکردند آغا که خود راسا این طرح را به مجلس داده تا تصویب کنند، آن را به یکی از نهادهای قانونگذار دیگه مثل شورای عالی فضای مجازی برای تصویب حواله می کرد.و یا قوه قضاییه رامجبور می کرد دستور محدود کردن فضای مجازی را صادر کند.

واقعا امان از هرچی ماله کش و الهه هیکسه!

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
2 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها