دعوت شاهزاده رضا پهلوی برای «آمادگی ملّی» در «رهبری دوران گذار»

شاهزاده رضا پهلوی، آخرین ولیعهد ایران، روز شنبه در پیامی اعلام کرد که «فراهم‌آوردن ابزارهای آمادگی ملّی برای رهبری سیاسی دوران گذار، مسوولیت همگی ماست».

وی در بخشی از این پیام می‌گوید: «به عنوان یک سرباز، لحظه‌ای برایِ به دوش‌گرفتن سهمِ خود در این کارستان ملی از پا نخواهم‌ نشست… هرچند ابزارهای سیاسی را باید به دست توانای سیاستمدارانی دانا سپرد.»

آقای پهلوی تاکید کرد که «بازسازی اتوریته‌ سیاسی نوین برای رهبری فرآیند گذار باید از هم‌اکنون آغاز شود».

وی افزود: «همین رهبری سیاسی است که سرانجام کشور را برای گذارِ حقوقی، سیاسی و اقتصادی، مبتنی بر صندوق رأی، از حکومت اسلامی به حکومت ایرانی، آماده‌ خواهد کرد.»

آقای پهلوی در ادامه این پیام نوشت که «هرچه کم‌هزینه‌تر کردن گذار از حکومت اسلامی به حکومت ایرانی، ابزارهای خودش را نیاز دارد».

شاهزاده رضا پهلوی، آخرین ولیعهد ایران، تاکنون چند پیام درباره اعتراضات آبان ماه منتشر کرده است.

وی در آخرین پیام خود سخنان رهبر جمهوری اسلامی درباره این اعتراضات را «بزدلانه» خوانده و نوشته بود که «حمایت از فریادِ “پهلوی”» در اعتراضات ایران «نه از رویِ تعصّب، که برایِ ایران، رفاه ایرانی و سربلندی نامِ میهن است».

رهبر جمهوری اسلامی روز ۲۶ آبان گفته بود اعتراض‌های اخیر با تشویق خانواده پهلوی و سازمان مجاهدین خلق صورت گرفته است.

منبع: رادیو فردا

تازه ترین قدیمی ترین پر رای ترین
پیام رسانی در صورت
Kaafer
عضو

فکر میکنم در مقایسه با عراقی ها ما شانس آورده ایم که یک برگ برنده مثل شاهزاده داریم. در عراق نمیدان مردم دلیر و به جان آمده چگونه میخواهند نظام حکومت را تغییر دهند اما در ایران ما خوشبختانه میتوانیم با حمایت از شاهزاده نظام را از اسلامی به ایرانی تغییر دهیم و اثری از اوباش فعلی نماند.

Senobar
مهمان
Senobar

در حین شنیدن اخبار عراق دقیقا من هم همینطور فکر کردم.. و آرزو کردم ای کاش همه ایرانیان میهن دوست هر چه زودتر متوجه این تنها شانس تاریخی بشوند.