روایت شاهین مقدم از ماجرای هواپیمای اوکراینی

منبع: توئیتر شاهین مقدم از خانواده های پرواز مسافربری اوکراینی

 

‏نقد این‌پست فقط توسط وکلا قابل قبول است.

روز قبل از ۷۵۲ جلسه ای با حضور مشاور عالی پوتین جیوانی نماینده ترامپ،مکرون، نماینده بریتانیا و خود اقای زلنسکی در عمان برگزار شد.موضوع صحبت گاز وانرژی اروپا‌ بود.اینکه دران‌جلسه چه گذشت نمیدانیم.ولی درساعت۱شب نماینده روس جلسه روترک‌میکنه.

‏بلافاصله در بیت جلسه ای با حضور ۴۲ نفر بهمراه سفیر روسیه در تهران بطور اضطراری برگزار میشه. فایل صوتی موجوده که تحویل پلیس فدرال کانادا شده. از طرفی ضد اطلاعات گزارش تحرکات سنگین نظامی از طرف امریکاییها میدهد. یعنی ترامپ طوری عمل کرد که برنامه زدن ایرانه.

‏اینکه ترامپ شیطنت کرده یا خیر نمیدانیم .ایا واقعا حمله در کار بود و یافقط نمایش. با پیشنهاد علی شمخانی و سفیر روس طرح شلیک به هواپیما مطرح میشود. چه بهتر از پروازی که از برای اکراین است.

‏با مسافرین ایرانی که ایجاد مسولیت جهانی نکند. اکراینی که ۲۰ سال است با روسیه بر سر گاز و مناطقی مشکل دارد! و امریکا و کانادا و اروپا از سالها به انتقال تجهیزات نظامی و اموزش ارتش ان مشغولند. طبق فایل صوتی موجود با ۲ خط لایو کنترل فرودگاه در دست گرفته میشه.

‏رای اینکه سامانه موشکی به نقطه مربوطه برسه مجبور به ایجاد تاخیر حدود ۱ساعته پروازِ هدف میشوند. اپراتور که از یگان دیگری اورده شده طبق دستور سامانه را از وضعیت آنلاین و خودکار خارج میکند. بهنگام دستور ابتدا خود داری میکند . هواپیما از محدوده رادارش خارج میشود. ۳موشک شلیک‌میشود.

‏اولی به هدف نمیخورد. ولی باعث جلب توجه‌میشود. دومی هم مشکل اساسی ایجاد نمیکند. خلبان سعی میکند دور بزند. که سومی میرسد.

‏در این مدت از همواره سوال کردم از دولت که ایا شما به عمدی بودن شلیکها باور دارید؟ ولی هرگز پاسخی ندادند.هرگز. و این سوال تکراری من موجوب متلک دیگر خانواده ها شد که چرا سوال تکراری میپرسی. ولی غافل از اینکه کسی که باور به عمدی بودن جنایت ندارد اصلا چه دادخواهی میخواد بکند!؟

‏بارها بحث با انجمن نابخردان داشتم این جریان در تخصص و تجربه ما نیست و نیاز به وکیل ذبده و سیاستمدارانی با تجربه دارد‌. ولی هرگز ترتیب اثر داده نشد. بحث شد.دعوا شد. ولی هیچ. خانواده ها هم گویا مسخ دستخط جلال آل احمد و شریعتی شده بودند

‏۴۰روز بعد شکایت علیه خامنه ای مبنی بر عمدی بودن جنایت ثبت کردیم.که با سنگ اندازی و حتی تهدید دولت ترودو مواجه شد و مضحکه کردن آن توسط انجمن.من بهمراه علی گرجی و مهرزاد زارعی.بعد از ۱/۵ سال موفق شدیم تنها حکم تاریخ، مبنی بر تروریست بودن علی خامنه ای و سپاه و فرماندهانش را بگیریم.

‏مبنی بر عامدانه بودن ان.به استناد این حکم در طول ۱ سال با فشار بر حزب مخالف و جلسات مختلف سعی بر تروریستی اعلام شدن سپاه کردم. که هم در دقیقه نود توسط نابخردان انجمن پنبه شد. گویا دستان غیب همواره برای نجات رژیم از غیب میرسند…خواه با حماقت و نادانی و چمیدانم شاید هم با منظور

‏دراین میان شکایتی هم ازریس پلیس فدرال کردم.که چرا تحت فشار دولت است وپرونده تحقیقات جنایی را باز نمیکند ومیگوید دسترسی نداریم.طبق قوانین مدنی،هرکانادایی درهر جای دنیا کشته شود پلیس فدرال بدون در نظر گرفتن مکان ویا دسترس بودن ونبودن اطلاعات موظف به تشکیل پرونده واغاز تحقیقات است.

‏این شکایت همچنان درحال رسیدگیست. به استنادهمین حکم دادگاه عالی بازی فوتبال بین ایران وکاناداوتوقیف رقم قرارداد توسط من و کمک سازمان بنای بریت لغوشد. حتی خود اکراین هم بااستناد بهمین حکم در همین دادگاه شکایت کرده است.

‏اقایان بدیل غرور وخودخواهی و عدم داشتن سوادوتجربه لازم همجا قافله را در همه زمینه ها به دولت جاستین ترودو باختن.ابتدا دولت بازیرکی پرونده رابه بخش آنکس۱۳یا همان سوانح هوایی در ایکائو ارسال کرد.چندی بعدهم گزارش رسمی ونهایی کاناداامد: شلیکها عمدی نبوده واشتباه سیستمی اتقاق افتاده.

‏کار تمام شد. تنها شکایتی که انجمنیان کردند شکایت ازشرکت هواپیمایی بود بدلیل قصور در‌پرواز برای دریافت غرامت بیشتر. وشکایتیکه به گروهی معروف است توسط اقایان زیبایی و حقجوعلیه رژیم جنایتکار انجام شدکه‌هنوزدر جریان است.سوال:چرا سطح مطالبه انجمن ازخامنه ای به ویزا و اقامت تقلیل یافت؟

‏ساسکس.شرکت لابیستی که ماهانه هزاران دلارمیگیردودر‌قراردادش امده که‌انجمن حرکتی مخالف دولت جاری‌انجام ندهد. امااقایان صحبت از دادگاه لاهه میکنند. برای خوراک‌عوام.همچنان بدون وکیل ذبده! از انجاکه پرونده به بخش۱۳ایکایو ارجاع شدبحث تاییداین سانحه است که دقیقا تصادف قلمداد میشود.

‏ایادراین تصادف ایران مقصراست یاخیر.مسلمابا اکثریت ارا مقصراعلام میشود.دقیقاهمانندتصادف رانندگی. چون اصلاواردبخش جنایات نشد! وهمین بزرگترین خیانت اعضا انجمن است ودر لفافه نگه داشتن آن بیشتر. و اما‌لاهه: در آنجادو بخش استICJوICC. آی سی سی بخش جنایت و دیوان کیفریست کهشامل مانمیشود.

‏چون طبق نظر دولت شاکی همان کانادا جنایتی اتفاق نیافتاده. پرونده همانطورکه اسماعیلیون هم مرتب اشاره میکنه بخش بقولی حل اختلاف است.میگوید اقای ایران شما طبق تایید سازمان هواپیمایی جهانی مقصر این “تصادف” هستی وباید این‌مبلغ خسارت پرداخت کنی.تمام. که البته اصلا ایران میتواند نپذیرد!

‏در ابتدای سال ۲۰۲۱ با همت بهزاد عزیز لایحه ای با پشتیبانی و تایید وکیل مجلس خانم فرای اماده شد برای که در صحن مجلس هم قرایت گردید. پتیشن ایی۳۰۸۳. که دولت را موظف میکرد که “تحقیقات” پیرامون پرونده ۷۵۲ را به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع کند.

‏درآنجا‌هم جناب اسماعیلیون ابرازفضل فرمودند که اینراروسیه وچین وتو میکند.ولی پاسخ وکلا: خیر. تحقیقات درباره موضوعی وتو ندارد.بلکه پس از اعلام نتیجه ودرصورت تایید در شورا و صدور حکم امکان وتو میباشد.مگر شما نیستید که میگویید ماحقیقت را میخواهیم،چرا مخالفت کردید!

‏طبق تایید ماخصصین حقوقی تنها راهی که برای شکایت جنایی در لاهه هست فشار بر پلیس فدرال کاناداست تا با تشکیل پرونده و احتمالا گزارش عادلانه، گزارش رسمی و جاری دولت کانادا در مورد عمدی نبودن شلیکها نقض شود تا بتوان به استاد آن در دادگاه جنایی لاهه علام کرد یا شرایط جنگی بوده و جنایت جنگی اتفاق افتاده و یا شرایط جنگی نبوده و جنایت علیه بشریت بوده است. وگرنه شکایت فعلی هم نابخردی دیگری از سمت اقایان هست.

‏در مورد مسایل مالی انجگن هم‌که حرف و حدیث بسیار. محمود زیبایی روشن گری کرد. گزارش مالی خواسته شد البته با پرینت حساب. گه هرگز داده نشد. و ما فقط با سفتسهء” به ما تهمت دزدی میزنید” مواجه شدیم! بدون در نظر گرفتن جزییات افراد.ایا انجمن به تبلیغ و فروش کتاب علیرضا قندچی هم پرداخت؟

‏بدون در نظر گرفتن جزییات افراد. آیا انجمن به تبلیغ و فروش کتاب علیرضا قندچی هم‌پرداخته؟ ایا برای فعالیتهای دادخواهی دیگران هم تبلیغ کرده؟ ایا برای نمایش فیلم‌خود‌من تبلیغ کرد؟ ⁦‪https://www.youtube.com/watch?v=7gDJdMi3HJk&t=1s‬⁩

‏چرا زمانی که تابلویی‌در خيابان یانگ اجاره شد و از ایشان خواستم که فایل مربوط به همه کشته ها را بدهید ایشون‌مخالفت کردند و گفتند ما نمیدانیم که محل تامین پول کجاست و اهدا کنندگان چه کسانی هستند؟ مگر شما ماهیت افرادی که چندصدهزار دلار بشما اهدا کردند رو میدانید؟!

‏گفتیاعلام تروریستی بودن سپاه یک کارسیاسیست ومن کارسیاسی نمیکنم وامضانکردید! اینها چه بخواهندوچه نخواهندزن و فرزندان ما درآن ارابه مرگ بودند.چرا اسماعیلیون‌نام خانواده هایی که در بالاترین ردههای رژیمند رو اعلام‌نمیکند؟اینرا هم‌من بایدروشنگری کنم؟چراافرادکارکشته کنار گذاشته شدند؟

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها