زیباکلام و بندبازی به کمک مریخی ها

صادق زیبا کلام که در شعبده بازی  و بازی با کلمات ید طولایی دارد، با توجه به اقبال کنونی  مردمی به سوی محمدرضاشاه پهلوی  که در سال ۵۷ به کمک انقلابیون و هجمه و تخریب بی سابقه از سوی آنان مواجه شده بود، در مقاله ای بی و سروته و تهی برای رهایی از این سرگشتگی این بار اقدام به شعبده بازی کرده و از زبان یک مریخی خیالی عنوان می کند:

چگونه ممکن است مردمی ۴۰ سال پیش محمدرضا پهلوی را تجسم “اهریمن” وچهل سال بعدش همان محمدرضا را حلول “فرشته” تصور کنند؟

جناب زیبا کلام بجای طعنه زدن به مردم باید اول یک سوزن بخود می زد. چگونه ممکن است او که خود از انقلابیون ۵۷ تی بوده در اول انقلاب موافق انقلاب فرهنگی باشد و بعد از چهل سال مخالف آن. او باید از خود سوال  می کرد مگر رضاشاه و آنچه بین سال های ۱۳۰۴ الی ۱۳۲۰ انجام داده بود در ابتدای انقلاب و بعد از ۴۰ سال تفاوتی کرده بود که او اقدام به نشر کتاب رضاشاه کرد. مگر محمدرضاشاه در سال ۵۷ کشتار کرده بود  که او بعد چهل سال یادش آمد که نه او کشتار نکرد و بهتر است کتابی در  مورد کشتارنکردن محمدرضاشاه هم بنویسم. او اول باید پاسخ دهد چطور در قانون اساسی دروغینی که زیبا کلام ها نوشته اند، چنین آمده است:
نهال انقلاب پس از یک سال و اندی مبارزه مستمر و پیگیر با باروری از خون بیش ازشصت هزار شهید و صد هزار زخمی و معلول و با بر جای نهادن میلیاردها تومان خسارت مالی در میان فریادهای:«استقلال،آزادی، حکومت اسلامی» به ثمر نشست.
براستی چرا زیبا کلام در سال ۵۷ به بهشت زهرا مراجعه نکرد تا ببیند تعداد کشته های شورش ۱۳۵۷ چند نفرند. به نظرم اکنون برای پاسخ  به این پرسش ها بسیار دیر است، زیرا ملاها و رفقای زیبا کلام، این کشور را چنان ویران کرده اند، که تنها از عهده خالق هستی بر می آید که دوباره آن را همانند سال ۵۷ بازسازی کند. از تخریب های آموزش و فرهنگ و اقتصاد کشور در این چهار دهه نیز که ده ها  سال به عقب رانده شده اغماض می کنیم. به نظرم نسل شما و ۵۷ تی ها که این انقلاب را به خمینی هدیه کردند نیاز به یک بازنگری ذهنی اساسی دارید. فراموش نکن مردم آنچه را بزبان می آورند که  امثال شما در دهان آن ها می گذاشتید. مردم به دنبال شما بودند و تصورشان این بود آن چیزهایی که شما و ملاها در سال ۵۷ به شاه نسبت می دادید حقیقت است. چطور انتظار دارید که مردم سال ۵۷ که اکثرا عوام بودند بدون داشتن اطلاعات و دانش کافی بدانند شاه دلارهای نفتی کشور را بر خلاف ملاها صرف زیر ساخت های کشور و توسعه اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی کشور می نمود. آنها تصور می کردند شاه پول های کشور را خرج خوشگذرانی کرده و هزاران انسان بی گناه را کشته و شکنجه می کند  اما خمینی قرار است در کشور آزادی محًض برقرار کرده و به آنها ماهانه پول نفت داده و آب و برق را مجانی کند. آری مردم به تاسی از شما از شاه اهریمن ساختند. مردم به تاسی از شما عکس خمینی را در ماه دیدند.  مشکل اصلی شما این است نقش خود را در  این ویرانه کنونی و تخریب شاه در سال ۱۳۵۷ پنهان می کنید.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها