سانحه شناور کنارک: مدارک محرمانه تشریح عملیات

این مدارک نشان میدهند که ماموریت رسمی کنارک «تیراندازی با سلاح سنگین» بوده است. همین جا اشاره کنیم مدارک دیگری از نقش تک تک سرنشینان کنارک در این ماموریت وجود دارند.
برای این مقاله اما مهمتر بازه زمانی عملیات است: ساعت ۱۳-۱۲ ظهر روز ۲۱ اردیبهشت.

از طرف دیگر ما میدانیم که ماهیگیران (در دو قایق) نزدیک به ساعت ۱۵ دود از شناور کنارک را مشاهده کرده اند و حدود یک ساعت و نیم بعد به نزدیکی آن (حدود ۳۰ مایلی ساحل چابهار) رسیده اند. آنها بیش از یک ساعت مشغول عملیات نجات بوده اند: با راهنمایی فرمانده شناور محسن سلگی (در قایق نجات) و فرمانده جنگ افزار رضا رحمتی (روی عرشه) آنها ابتدا سه نفر باقیمانده روی عرشه را به داخل قایقها میرسانند، سپس مصدومینی که حال وخیمتری دارند به یک قایق منتقل میکنند و برای تقاضای امداد (آنتن دهی موبایل ابتدا حدود ۱۰ مایلی ساحل) به سمت چابهار میفرستند. آنها سپس اطمینان کسب میکنند که نفرات دیگری در اطراف شناور نیستند، بعد در حالی که یک قایق نجات کوچک را یدک میکشیده اند به سمت ساحل روانه میشوند، تازه در میانه راه (نزدیک به ساعت ۱۹) بالگرد ارتش به آنها میرسد!

آیا هیچ کس میتواند باور کند که ناوچه کنارک در حین یک رزمایش موشک خورده (خبرگزاری های حکومتی حتی انحراف موشک به سمت ناوچه کنارک را از قول شاهدان «عینی» نقل کرده بودند!)، ولی تا ۶ ساعت بعد از پایان رزمایش نه از دیگر ناوها، نه از بالگردهایی که تست را رصد میکنند، و نه از پایگاه کنارک (۳۰ مایلی) هیچ کس به سراغش نیامده است؟ فراموش نکنیم که شناور به شدت مشتعل بوده و دودش از چندین مایلی قابل مشاهده بوده است. همچنین فراموش نکنیم که کنارک نه تنها مرکز منطقه سوم نیروی دریایی و پایگاه ناوگان جنوب، بلکه پایگاه دهم شکاری نیروی هوایی هم هست، پیدا کردن محل شناور (با آن ستون مرتفع دود) از هوا با توجه به معلوم بودن آخرین مختصاتش نباید بیشتر از چند دقیقه زمان میبرده است…

(اگر اطلاعات دیگری در این باره دارید میتوانید با ما در میان بگذارید.)
0
در این باره نظر دهیدx
View this post on Instagram

. با دسترسی به نامه‌های محرمانه، ابهامات ناوچه کنارک و چند پرسش: ۱- چرا پایان رزمایش ساعت ۱۳ بوده و این اتفاق چند ساعت پس از آن اتفاق افتاد؟ ۲- چرا نزدیکترین افراد به ناوچه کنارک چند ماهیگیری بودند که با دیدن دود برای کمک به سوی آن رفتند؟ ۳- چرا هلی‌کوپتر پس از عملیات نجات توسط ماهیگیران به ناوچه کنارک رسید؟ ۴- در طول اجرای رزمایش، حضور ماهیگیران در منطقه چه معنایی دارد؟ ۵- مگر نه اینکه بنا بر ادعای نداجا این ناوچه توسط جماران مورد هدف قرار گرفته بود؟ پس چرا مسیر انحراف موشک به سمت شناور کنارک رهگیری نشد تا بلافاصله هشدار لازم صادر شود و یا اینکه هلی‌کوپتر امداد سریعا اعزام گردد؟ ۶- آیا موشک نور فاقد سامانه خودکشی و یا انهدام کنترل شده تحت چنین شرایطی بوده است؟ درست حدس زدید! جماران در منطقه نبوده و موشکی هم از سوی آن شلیک نشده! تصور اینکه منضبط‌ترین نیروی رزمی ایران یعنی نیروی دریایی و کادر متخصص و بسیار حرفه‌ای آن به صورت گروهی چنین اشتباه فاحش و شرم‌آوری را مرتکب شده باشند بسیار دشوار و دور از ذهن است. پذیرش این اشتباه از نیرویی که حتی برای رفت و آمد روی عرشه و غذاخوری دستورالعمل‌های دقیق دارد بسیار سخت و تقریبا غیرممکن است. قدر مسلم و بی‌تردید اصرار نداجا بر کتمان حقیقت و بدتر از آن انتساب این داستان ساختگی به دریادلان ارتش توهینی مستقیم به نیروی دریایی و همه نیروهای آن و پایمال کردن خون سربازان میهن است. ایمان داریم که غیرتمندان نیروی دریایی در برابر انتساب این رسوایی به همرزمانشان ساکت نخواهند نشست. پ‌ن: به دلیل مسائل امنیتی جهت عدم دسترسی بیگانگان، لوکیشن مورد نظر در تصویر سوم هایلایت شده است.

A post shared by بلندای آسمان (@bolandayeaseman) on

صحبتهای سانسور شده دریادار سیاری
View this post on Instagram بشنوید از ارتش مظلوم ایران از زبان …
سانحه شناور کنارک: گزارش مفصل ویدئویی از نجات سربازان توسط ماهیگیران
حادثه قبل از ساعت ۳ ظهر روز یکشنبه ۲۱ اردیبهشت در حدود …
سانحه شناور کنارک: چه کسی در ایران به نام ارتش خبر میسازد؟
از ابتدای ماجرای شناور کنارک ما با انبوهی از اخبار جعلی روبرو …
«تمرین» قبلی شناور کنارک: مین گذاری !
شناور کنارک یکی از دوازده شناور پشتیبانی سری MIG-S-4700-SC است که ایران …
مشترک شوید
پیام رسانی در صورت
guest
2 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها
2
0
نظر بدهیدx
()
x