سخنرانی عجیب خمینی درباره موسیقی

تنها کمتر از شش ماه از بقدرت رسیدن حکومت آخوندها، و پس از سرکوب و اعدام بسیاری از وابستگان حکومت قبلی، خمینی احساس کرد که اکنون زیر پایش محکم شده و وقت آن رسیده که ماهیت متحجرانه اسلام را به ایرانیان نشان دهد. این در حالی بود که تابستان سال 58 مردم همانند سالهای قبل به شمال می رفتند و زن و مرد در سواحل دریای مازندران شنا می کردند. خمینی در این سخنرانی هم به کسانی که در دریا شنا می کنند توپ و تشر زد و هم درباره ممنوعیت پخش موسیقی به کارکنان رادیو تلویزیون تذکر داد.

او به آنها گفت: حکومت سابق جوانان را به وسیله موسیقی و سینما و کنار دریا مشغول کرده بود که دیگر نتوانند درباره اینکه نفت کشورشان را می برند فکر کنند. (نفت را کجا بردند؟ نفت را می فروختند و پولش را به خزانه دولت می ریختند).

خمینی اضافه کرد: موسیقی با تریاک فرقی ندارد. همانطور که تریاک جوان را از خود بیخود می کند موسیقی هم همینطور است و شما باید موسیقی را در رادیو تلویزیون حذف کنید.

لازم به ذکر است که این حرفهای خمینی آنقدر ابلهانه و مسخره بود که تا مدتها رادیو تلویزیون فقط سرودهای انقلابی و الله الله تو پناهی بر ضعیفان و به لاله های در خون خفته . امثالهم پخش میکردند اما دیدند حذف موسیقی غیر ممکن است. خیلی آرام آرام پیچ موسیقی را شل کردند البته تا اواخر جنگ ایران و عراق این محدودیتها طول کشید.

مزخرف گویی خمینی

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
3 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها