سخنی با کارکنان صنعت نفت و توصیه ای به کارگران و کارمندان دولت: مطالبه گر حقوق قانونی خود باشید!

امروز حسن روحانی، در جلسه هیات دولت با وعده سر خرمن به کارکنان شرکت نفت و صنایع وابسته گفت:

امروز در گوشه و کنار کشور بحثی راجع به عده ای از کارکنان صنعت نفت مخصوصا آن ها که در مناطق سخت فعالیت می کنند، وجود دارد. دولت به این مسئله توجه دارد. یک مشکلی در قانون بودجه امسال بوجود آمده اما من به این کارکنان شرافتمند صنعت نفت قول می دهم که مشکلات آن ها حل خواهد شد و ما این را دنبال خواهیم کرد و وزیر نفت این موضوع را دنبال می کند و ما این مشکل را پیگیری خواهیم کرد و نمی گذاریم که از نظر حقوق و دستمزدی که دریافت کنند مشکل و محدودیت داشته باشند. این محدودیت اگر هم در گوشه ای از مقررات بودجه بوجود آمده این را برایشان حل و فصل خواهیم کرد.

خوب اولا این وعده ای است که به آینده موکول شده همان گونه که خود می گوید، مجلس با تصویب قانون بودجه ۱۴۰۰ جلوی افزایش حقوق کلیه کارکنان دولت که از یک سطح بالاتر حقوق می گرفتند را سد کرد و به کارکنانی که بالای ده میلیون تومان حقوق می گیرند نیز یک مقدار ناچیز اضافه کرد. و مطمئن باشید قصد روحانی تنها اختلاف افکنی بین کارکنان رسمی و شرکتی و پیمانکاری است. مطمین باشید به محض شکستن اعتصاب نه تنها آبی گرم نمی شود بلکه حتما با برخورد با برخی کارکنان، از بقیه زهر چشم می گیرند. بنابر این تا حصول رسیدن کامل به مطالبات عادلانه صنفی به هیچ وجه اعتصاب را نشکنید. اگر فقط یک روز سوخت به دست مردم نرسد مطمین باشید چنان آتشی دامن رژیم را می گیرد که تنها باید از خداوند استمداد کنند.

در ادامه می گوید:

اما برخی از کارکنان و کارگرانی که در اختیار پیمانکاران هستند چون در مناطق نفتی پیمانکاران زیاد هستند و فعالیت می کنند و این پیمانکاران از کارگرانی استفاده می کنند. اگر این ها مشکلاتی دارند من الان به وزیر کار دستور می دهم که این موضوع را دنبال و پیگیری کند و اگر مشکلی دارند آن را حل و فصل کنند. البته این مشکل ربطی به بخش نفت ندارد و آن ها ممکن است فقط در مناطق نفتی کار کنند منتها بحث کارگر و پیمانکار است که آن ها باید حل و فصل کنند و وزارت کار باید این موضوع را پیگیری کند تا این مسئله حل و فصل شود. من در اینجا اعلام می کنم که هیچ مشکلی در تولید، انتقال، توزیع و صادرات نفت و فراورده های نفتی نداشتیم و نخواهیم داشت. بیخود برخی دستگاه های تبلیغاتی ضدایرانی ماهواره ای تبلیغاتی می کنند که تبلیغات نادرست و غلطی است.

خوب در بخش دوم صحبت ها ضمن تفکیک کارکنان بخش پیمانکاری، موضوع را از بخش رسمی صنعت نفت جدا و آن را بی ارتباط به دولت می داند و باز با وعده سرخرمن و احاله موضوع به وزیر کار، دغل بازی پیشه می کند. غافل از این که تمام پیمانکاران غیر دولتی بخش نفت یک سرشان در آخور بودجه دولت بوده و توسط افراد وابسته به حاکمیت کنترل و اداره می شوند. کیست که نداند محال است بخش خصوصی بتواند با بخش پیمانکاران وابسته به حاکمیت نظیر خاتم الانبیا و سایر بنیادهای و شرکت هایی که توسط رانت خواران رژیم اداره می شوند ، توان رقابت داشته باشد . منتها جناب روحانی از بیان واقعیت واهمه دارد.

از این رو به کارکنان غیر دولتی صنعت نفت اکیدا توصیه می کنم صفوف خود را محکم تر کنید و از شکستن اعتصاب با وعده های پوشالی و حتی ارعاب اجتناب کنند.

اما متاسفانه مشاهده شد که برخی رسانه های خبری وابسته به رژیم با شگرد متفاوتی قصد حمله به اعتصاب کارکنان صنعت نفت را دارند. در خبری که امروز خبرگزاری فارس منتشر کرد، در بخشی از آن با شیطنت خاصی عنوان کرد:

در واقع موضوع از این قرار است که در قانون بودجه 1400 سقف حقوق کارکنان رسمی وزارت نفت و شرکت‌های تابعه با استناد به قانون مدیریت خدمات کشور از 21 برابرِ حداقلِ حقوق به 15 برابرِ حداقلِ حقوق قانون اخیرالذکر کاهش پیدا کرده است. بدین صورت تعداد زیادی از کارکنان عملیاتی صنعت نفت که در شرایط طاقت‌فرسایی مشغول خدمت هستند در سال جاری حقوق کمتری نسبت به سال‌های گذشته دریافت کردند. یعنی حقوق‌شان نه تنها افزایش نیافت بلکه کاهش هم پیدا کرد.

بعد این موضوع با سیل انتقادات کاربران ( حالا واقعی یا غیر واقعی) مواجه شد. که مثلا ما سه میلیون یا ۵ میلیون تومان حقوق می گیریم. چرا اینقدر تبعیض بین کارکنان وزارت نفت و سایر کارکنان دولت وجود دارد و….

به نوعی این خبرگزاری، با شیطنت رسانه ای قصد ایجاد هجمه علیه کارکنان بخش صنعت نفت کشور را پیشه نمود.

سخن من با کارکنان دولتی و غیر دولتی این است بجای قیاس اشتباه با یک بخش دیگر، توجه خود را بر امر مطالبه گری متمرکز نمایید و شما هم همانند کارکنان نفت با هماهنگی و اقدامات ابتکاری دست به اعتراض، اعتصاب، تحصن و … بزنید. اگر اکنون حقوق های ۳ میلیونی و ۵ میلیونی در کشور وجود دارد، در درجه اول به دلیل وجود فساد اداری و بلعیدن ثروت توسط رانت خوارات رژیم و دوم به دلیل صرف ثروت و بودجه کشور در جهت مقاصد تروریستی و توسعه طلبانه رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی است. بجای مقایسه با سایر دستگاه ها سهم خود را از مالیات های پرداختی و بودجه عمومی دولت مطالبه کنید. واقعا خجالت آور است که چهل سال پس از انقلاب رژیم نه تنها حقوق بحق مردم را نمی پردازد بلکه با دست کردن در جیب مردم در بخش مالیات، بهداشت ( اخذ هزینه ها از مردم) و اموزش غیر رایگان و پولی کردن سایر بخش ها مردم را در تنگنا قرار داده و از آن ها دزدی نیز می کند.

کوتاه سخن آن که معلم عزیز، پرستار گرامی، کارمند شریف و کارگر زحمتکش مطالبه گر باشید و صفوف متحد خود را نشکنید. اگر امروز حاکمیت قصد تسلیم برابر کارکنان رسمی شرکت نفت با توسل به مصوبه سران قوا را دارد، حتما در صورت اتحاد و اعتصاب تسلیم شما نیز خواهد شد.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
2 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها