شاخ های پلشت فضای مجازی

«برای دوستان اینستاگرامی»

با آغاز اعتراضات خوزستان، استوری‌های من به سرعت و به طور کامل حذف می‌شد؛ شامل سوژه‌های ورزشی و اجتماعی. حتی پست‌-استوری‌ از روی صفحات رسانه‌ها هم پاک می‌شد در حالیکه پست مربوطه سر جایش بود!
پس از انعکاس ماجرا، با دو نفر از کارمندان ایرانی و غیر وابسته اینستاگرام {که فراخوان عمومی برای حل مشکلات داده بودند} همچنین یک کارمند غیر ایرانی تماس گرفتم.

یکی از مهندسین ایرانی فیسبوک، محبت کرد و پیگیری قضیه را به عهده گرفت. او گفت در Strike System اینستاگرام، هشت هشدار حذف برایم ثبت شده. باور داشت که تقریباً هیچکدامش درست نیست. با پیگیری او، اینستاگرام ۵ تا را پس گرفته.

تاکید کرد که موارد دیگر هم {هلیا، زن سوسنگردی و آزار جنسی بهاره آبادانی} قوانین را نقض نکرده، زیرا استوری‌های من در نقد خشونت بوده.

این شخص محترم، پیگیر درج Non-violating برای موارد مزبور است. از توضیحاتش فهمیدم اینستاگرام سیستم review queue دارد که ناخودآگاه به ریپورت گله‌ای سایبری‌ها معنا می‌دهد تا منتقدین نظام، همواره سر صف بررسی‌ها باشند.

گله زامبی‌ها می‌دانند با ریپورت رگباری، کاربری که هدف گرفته‌اند را در وضعیت scrutiny قرار می‌دهند. گرچه حذف خودکار وجود ندارد و بررسی محتوا با مارکت اسپشیالیست است.
این مارکت گویا معادل جایی شبیه بیت رهبری است و هیچ راهی نداری تا شکایت کنی و دلیل سانسور غیر قانونی‌شان را بدانی.

در این بین، توسط کارمند غیرایرانی فیسبوک مطلع شدم اکانت من ۲۴۲ بار فقط از دو اکانت اینترنال در ترکیه و انگلیس ریپورت شده!
او لیستی از ریپورت‌ کنندگان را در اختیارم گذاشت. بسیار طولانی است. امروز فقط صفحات ۲.۵ میلیون به بالا را می‌نویسم:
بهنوش بختیاری، پویان مختاری، آرات، بهاره رهنما و سیدحسن آقامیری.
همچنین ساشا سبحانی از اکانت وریفای نشده ۲.۵ میلیونی با IP location اسپانیا.

هموطن نازنین، شما با تجمع میلیونی در صفحات این شاخ‌های پلشت، علاوه بر اهدای ثروت ناگهانی و فرصت نشر جهالت، تیغی به دست‌شان می‌سپارید که روی گلوی نویسندگان منتقد و مستقل بکشند.

سوای آنها، دیدن اکانت قهرمان قلابی کن و فوربز در فهرست ریپورت کنندگان دور از انتظار بود.
چون ایشان همواره می‌نویسد که از انتقادات خوشحال است، زیرا باعث رشد صفحه‌اش می‌شود و به قول خودش بچه‌بیوتی‌ها افزایش می‌یابند.

«برقراری عزیز؟ سر کیفی بَدَم سرکیفی» هم با اکانت یدکی ۲.۷ میلیونی و وریفای نشده‌اش، ریپورتم کرده.
تعجب کردم. چون این عارف دوپینگی همواره از طریق بدنسازها و کشتی‌گیرها پیغام می‌فرستد که تو رو خدا کوتاه بیا و ضایعم نکن!
او هرگز عضو تیم ملی ایران نبوده. ادعای قهرمانی جهان در بیوگرافی‌اش مثل مونا کاکاوند دروغ است و فریبکارانه.

اکانت وریفای شده ۸.۲ میلیونی در ایران، دو بار در ششم تیر و یازدهم اسفند پارسال اکانتم را به اتهام Bullyng or Harrasment ریپورت کرده.
همیشه از ایشان خوب نوشته‌ام. شاید فقط دستش خورده یا شیطنت ادمین بوده.
۱۱ اسفند در اینستاگرام فقط نقاشی‌های منصور قندریز را منتشر کرده بودم!
پی نوشت: الان کانال تلگرام را چک کردم. پنجم تیر پارسال این گزارش انتقادی را درباره «سفیر آرشا کلاب و برادران جلیلوند» نوشته‌‌ام.

این ۱۰ روز فعالیتی در اینستاگرام نداشتم چون بلافاصله هدف حملات موشکیِ شبه‌نظامیان سایبری قرار می‌گرفتم.
هنوز در سرچ، ناپدیدم. تگ شدنم فقط با حروفچینی کامل میسر است. نشانگرِ ارسال استوری‌هایم برای بسیاری از کاربران، ناپیداست.
اما ارتفاع این موانع از فردا یا پسفردا کوتاه می‌شود و دوباره برمی‌گردم.
مهدی رستم پور

@Mehdi_Rostampour

پ.ن: بدون شک تا روز سرنوشت راه بسیار است وقتی خود مردم ما در فضای_مجازی آدم های بی ارزش وبی اخلاقی مثل پویان مختاری فاسد و قمارباز، بهنوش بختیاری فاحشه رژیم، بهاره رهنما و حسن آقامیری ملای سابق و دورو یا ساشا سبحانی هرزه و علاف را فالو کرده و برای آنها دست زده و هورا میکشند، دیگر از چندهزار نفر جوان از جان گذشته و مادران آبان چه انتظاری می توان داشت، که یک تنه مقابل این رژیم فاسد بایستند. وقت آن است ضمن رسوایی سلبریتی های حکومتی به مردم بفهمانید چهره واقعی آن ها چیست. البته راه بسیار است. باید مهدی رستم پور را تنها نگذاشت.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
4 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها