شاهزاده رضا پهلوی به مناسبت شب یلدا: کاوه آهنگر بر ظلم ضحاک پایان نهاد

هم‌میهنان عزیزم،

یلدا برای من یادآورِ هم‌نشینی با خانواده و انتظار جمعی برای به پایان آمدن بلندترین شب سال است؛ انتظاری باستانی به بلندای تاریخ ایرانیان برای برآمدن مهر و سقوط اهرِمن. یلدا برای من، شوق دیدار عزیزان حاضر و غم فقدان عزیزان از-دست‌داده است؛ بیش از همه پدرم که دور از ایرانی که بیشتر از جانش دوستش می‌داشت، ما را ترک کرد.

بسیاری از هم‌وطنان ما این شب چله را با غمی عمیق و جانکاه سپری می‌کنند. هزاران خانواده ایرانی امشب در حالی بر سر سفره می‌نشینند و پایان تیرگی شب را انتظار می‌کشند که پسرانی، دخترانی، خواهرانی، برادرانی، مادرانی و پدرانی از آنها ربوده شده‌اند یا زخم بر تن دارند. برخی برای همیشه با گلوله‌های دژخیمان فرقه تبهکار از خانواده‌های‌شان گرفته شده‌اند. بسیاری جای زخم باتوم و گلوله‌ی ناکسان را بر سر و بدن خود دارند. و بسیارانی در زندان‌های ضحاک زمانه در سخت‌ترین شرایط به سر می‌برند. غم آنها غم همه ماست و رنج آنها رنج همه ما. امشب ده‌ها هزار ایرانی در چهارگوشه ایران هستند که چند روز پس از این شب چله‌ باید در مراسم چهلم عزیزان‌شان، زیباترین و دلیرترین جان‌باختگان راه میهن، درخشان‌ترین فرزندان مهر و رشیدترین دشمنان اهریمن، شرکت کنند. بر ماست که به هر شکل که می‌توانیم هم‌میهنان داغدارمان را در مراسم سوگواری‌ و یادبود عزیزان‌شان هم‌راهی کنیم. بر ماست که به یاد هم‌رزمان شجاع‌مان در پشت دیوارهای بلند زندان‌های ضحاک باشیم و برای آزادی‌شان تلاش کنیم.

چهار دهه است که تاریکی و تباهی بر میهن ما پنجه افکنده. چهار دهه است که نور و روشنایی آن سرزمین اهورایی را ترک کرده و خاک پاک ایران در چنگال ضحاکان انیرانی‌ و ضد ایرانی‌ست. چهار دهه‌ای که بر ایران و دوستدارانش چون هزار سال گذشته است. در شاهنامه می‌خوانیم که چون ظلم ضحاک در به خاک و خون کشیدن جوانان برنای ایران از حد گذشت، کاوه آهنگر درفش کاویانی را برافراشت و بر ظلم ضحاک پایان نهاد. امروز ظلم خامنه‌ای در به خاک و خون کشیدن جوانان ایران در آبان خونین، فراتر از تحمل هر ایرانی وطن‌پرستی‌ست. در گوشه گوشه ایران، فریاد کاوه طنین افکنده است و پرچم شیروخورشید که درفش کاویانی دوران ماست، بی‌تابِ برافراشته‌شدن است. باور دارم که با همبستگی و یاری یکدیگر می‌توانیم چله امسال را به سرآغاز پایان این چهار دهه‌ی تاریک بدل کنیم. یقین دارم در روزی که دور نیست، ایران را آزاد خواهیم کرد و نور و مهر ایرانی را بار دیگر به آن سرزمین باز خواهیم گرداند.

یلداتان خجسته
پاینده ایران

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها