شاهزاده رضا پهلوی: نبود استراتژی در سیاست غرب، زندگی مردم ایران را سخت تر می کند

شاهزاده رضا پهلوی در مطلبی در وال استریت ژورنال:

اگرچه رژیم اسلامگرای ایران و ضارب سلمان رشدی، مسئولان اصلی حمله به این نویسنده هستند، اما سیاست غرب در تعامل با جمهوری اسلامی به آنها برای این حمله اعتماد به نفس داد.

در بخش دیگری این مقاله آمده است: موافقت غرب با شرکت مقام‌های جمهوری اسلامی در نشست‌های بین‌المللی و حضور آنها در مذاکرات جنجال برانگیز در شیک‌ترین هتل‌های اروپا، باعث شده رژیم ایران در وضعیتی که استحقاق آن را ندارد، خود را در یک «برابری اخلاقی بی‌سابقه» با غرب ببیند.

 مشکل رژیم ایران با غرب، ماهیت وجودی غرب است که مانع ایجاد یک خلافت جهانی شده است. هر تلاشی برای فضا دادن به این رژیم افراطی، به منزله نشان دادن ضعفی است که تهران می‌تواند از آن سوء استفاده کند. خامنه‌ای در حال تیزکردن پیکان خود است تا با سوء‌استفاده از خامی سیاست‌گذاران غرب، بی‌گناهان بیشتری را هدف قرار دهد. مذاکرات آمریکا با ایران برای احیای برجام، به خامنه‌ای و فرقه جنایتکارش نشان داد که می‌توانند از زیر بار جنایت‌های خود شانه خالی کنند. نبود استراتژی در سیاست غرب در قبال ایران زندگی را برای مردم ایران، به عنوان قدیمی‌ترین قربانیان رژیم، سخت‌تر کرده و به جمهوری اسلامی این جرات را داده که با مصونیت بیشتری به سرکوب مردم و منتقدان ادامه دهد.

زمان آن رسیده که جهان به خواست مردم ایران توجه کرده و با جمهوری اسلامی به عنوان یک رژیم یاغی برخورد کند و به هموطنانم در تلاششان برای آزادی یاری دهد. غرب باید به جمهوری اسلامی نشان دهد که از اصول و شهروندان خود دفاع خواهد کرد. اگر غرب چنین نکند، بیم آن را دارم که تیرهای بیشتری تحت نام خدا افراد بی‌گناه بیشتری را هدف قرار دهد.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
6 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها