طرح«نذر آب» راه حل حکومتی غارتگر و ورشکسته

ایران کارگر– محمدحسن قوسیان مقدم دبیرکل جمعیت هلال‌احمر، در نشست خبری روز اول تیرماه ۱۴۰۰، خبر از طرح ملی «نذر آب» در ۴ استان داد. وی اعلام نمود این طرح، استان‌های کرمان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و هرمزگان را در بر‌می‌گیرد.

محمدحسین قوسیان ادامه داد: «این چهار استان دچار خشکسالی شده و نیازمند حمایت خیرین و داوطلبان می‌باشند. تأمین آب شرب سالم و ارائه خدمات درمانی و بهداشتی، از جمله نیازهای مردم این مناطق است.»

دبیرکل هلال احمر در توضیح مناطقی که گرفتار خشکسالی شده‌اند ۱۵ شهرستان را عنوان کرد که عبارتند از:

ـ ۸ شهرستان در استان سیستان و بلوچستان.
ـ ۳ شهرستان در استان. خراسان جنوبی.
ـ ۲ شهرستان در استان هرمزگان.
ـ ۲ شهرستان در جنوب کرمان.

محمد حسن قوسیان مقدم، در توضیح دوره چهارم ‌«نذر آب» گفت: «تاکنون سه دوره این طرح ملی از سوی جمعیت هلال احمر برگزار شده است. در سه طرح اجرا شده‌ قبلی، ۱۳۶۵ تانکر آب و ۴۴۰ هزار بطری آب در این مناطق توزیع شده است. علاوه بر اینها، ۷۱۴ کادر پزشکی به منطقه اعزام و به ۱۰۷ هزار نفر خدمات درمانی ارائه شده است. ارزش اقلام حمایتی سه سال گذشته، ۱۳.۷ میلیارد تومان بوده است.»

طرح «نذر آب» از طرف دولت، خدمت است یا خیانت؟

به جرأت می‌توان گفت در تمام دنیا تنها ایران آخوند زده است که این چنین مورد چپاول و غارت قرار گفته است. آب شرب مصرفی آنها و آب‌های کشاورزی‌شان را غارتگران دولتی دزدیده و بصورت قطره چکانی آب صدقه می‌دهند.

قبل از اینکه به عملکرد جمعیت هلال احمر و خدمات مورد ادعای آن توجه شود، باید پرسید چرا این مناطق کشور بی‌آب مانده‌اند؟ چرا این مناطق کشور فاقد آب لوله‌کشی هستند و باید با تانکر آبرسانی شوند؟

فرض که خشکسالی موجود در کشور واقعی و آثاری جدی در زیست بوم کشور داشته باشد. (که البته اینطور نیست). اما در صورت واقعیت خشکسالی، مگر آب زاینده رود، رود کارون، و دیگر رودخانه‌ها و تالاب‌های کشور بدلیل خشکسالی، خشک شده‌اند؟ مگر دریاچه‌های ارومیه، بختگان، جازموریان، بهارلو، بزنگان، پریشان و هامون بدلیل خشک‌سالی‌ مورد ادعایی اخیر خشک نابود شده‌اند؟

واقعیت این است که محمد حسن قوسیان رئيس جمعیت هلال احمر کشور، فقط در صدد پوشاندن جنایات و غارت‌های صورت گرفته می‌باشد. غارت و چپاول‌های بزرگی که توسط سپاه پاسداران در حال انجام است. بعد از نفت و گاز و پتروشیمی که در ابعاد کلان توسط سپاه پاسداران به غارت می‌رود.

آب و برق نیز که سرمایه کل مردم ایران است توسط سپاه پاسداران و بیت خامنه‌ای در حال چپاول حداکثری می‌باشد. کمبود برق و خاموشی‌های نوبت بندی شده شهرها، نتیجه غارت برق کشور توسط ماینر‌های سپاه پاسداران است. کمبود آب نیز نتیجه ساختن سد‌های انحرافی و انتقال آب به پروژه‌های صنعتی سپاه پاسداران و صنایع مخفی آن می‌باشد.

چرا آبرسانی به شهرک ها را طرح «نـذر آب» نامگذاری کرده‌اند؟

این امری بدیهی است که رساندن آب و برق و گاز و درمان و بهداشت و دیگر خدمات عمومی، وظیفه دولت و وزارت‌خانه‌های تابعه آن است. قبل از پرداختن به عملکرد‌های هلال احمر، باید پرسید دولت و وزارت نیرو کجا هستند و چرا هلال احمر موضوع آبرسانی  را برعهده گرفته است؟ اگر ۸ شهرستان پرجمعیت در استان سیستان و بلوچستان دچار بی‌آبی شده‌اند، چرا وزارت نیرو در صحنه غایب است؟

نکته مهم بعدی نام‌گذاری این آبرسانی با عنوان «نذر آب» است. معنی این نامگذاری این است که ای دریافت کنندگان آب، این چند تانکر آب و چند بطری آب آشامیدنی که برایتان ارسال شده، بخاطر لطف ما است. این آب، «نذر» است و نباید توقع و زیاده‌خواهی دیگری داشته باشید. یعنی بروید بجان ما دعا کنید که این مقدار آب را هم به شما رساندیم.

وجه دیگر این نام‌گذاری، باز هم ماهیت چپاولگری و دست کردن در جیب مردم دارد. چون این آبرسانی را وجهه مذهبی بخشیده‌اند. سراغ افرادی می‌روند که به عنوان افراد خیر، به این طرح کمک مالی نمایند. یعنی دولت سعی نموده‌ است که با فعال کردن جمعیت هلال احمر، هم وزارت نیروی خود را در صحنه ظاهر نکند. هم اینکه به اسم خیریه و نذر، بازهم قیمت این آبرسانی را از جیب مردم بپردازد.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
3 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها