فائزه هاشمی در پاسخ سرگشاده به نامه برادرش: کسانی خطرناک‌تر از ترامپ، ایران را تا مرز نابودی پیش برده‌اند

صحبت کردن از فائزه هاشمی سخت است. من هرگز قضاوت های نادرست او درباره پدر جنایتکارش را با مواضع سیاسی اش مخلوط نکرده ام. اگر از زاویه رابطه پدر و دختری به مواضع دختران جنایتکارانی چو صدام و رفسنجانی به پدرانشان نگاه کنیم، میشود از کنار این نگاه مثبت دختران به پدرانشان که ریشه خونی و عاطفی دارد، آرام گذشت و مسائل سیاسی را با خانوادگی مخلوط نکرد.

فائزه باید بداند اگر تمام گناهان پدرش هم قابل گذشت باشد، نقش او و سید علی خامنه ای در قتل بزرگانی چو دکتر بختیار و فریدون فرخزاد غیر قابل گذشت است. کوسه جنایتکار با حذف مخالفان میهن پرستی چو دکتر بختیار و فرخزاد و … علنا اپوزیسیون ایران را از داشتن رهبرانی خردمند و کاریزماتیک محروم کرد. همانگونه که ترور قاسم سلیمانی ضربه ای سهمگین بر پیکر رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی وارد کرد، ترور دکتر بختیار هم آخرین امیدهای رهایی از چنگال حکومت جنایت پیشه اکبر و شرکا را در دهه های قبل بر باد داد و با به قتل رسیدن فرزندان راستینی چو بختیار و فرخزاد توسط خامنه ای و استوانه نظام، ایران به معنای کلمه «یتیم» شد.

داستان خواب دیدن پرفریب اکبر کوسه و رهبر کردن خامنه ای هم موضوعی نیست که فائزه نداند؛ بگذریم…

فائزه، شاید اگر تو پدرت جنایتکاری به نام رفسنجانی نبود، مردم حرف های ترا بهتر میشنیدند اما افسوس و شاید باید خوشحال بود که مردم میگویند :

عاقبت گرگ زاده گرگ شود و بچه کوسه، کوسه…

فائزه هاشمی در نامه‌ای سرگشاده در پاسخ به محسن هاشمی برادرش بر مواضع خود تاکید کرد و نوشت که دونالد ترامپ را برای ایران ترجیح می‌دهد “چون بخش‌هایی و افرادی خطرناکتر از ترامپ در قلدری و عدم پایبندی به اصول و مقررات، کشور را در سراشیبی ناکارآمدی ها، سوء مدیریت‌ها، بی کفایتی‌ها، دگم اندیشی‌ها و حتی گاهی تا مرز تلاشی پیش برده‌اند”. او در بخشی از این نامه نوشت که “هزینه‌های زیادی داده و ابایی از دادن هزینه بیشتر و قربانی شدن در این راه نیز ندارم”.

به گزارش بی بی سی، فائزه هاشمی، دختر اکبر هاشمی رفسنجانی و نماینده پیشین مجلس ایران اخیرا در مصاحبه‌ای با انصاف‌نیوز گفته بود: “برای ایران دوست داشتم آقای ترامپ انتخاب شود ولی اگر یک آمریکایی بودم به آقای ترامپ رای نمی‌دادم”. این اظهارات واکنش‌های زیادی به دنبال داشت.

در واکنش به این اظهارات محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران در نامه‌ای سرگشاده با انتقاد از خواهرش از او خواسته بود از موضع خود در دفاع از رویکرد دونالد ترامپ در برابر ایران عذرخواهی کند.

فائزه هاشمی: صدای اعتراض‌های مردم را نشنیده‌اید؟

اکنون فائزه هاشمی در پاسخ به نامه سرگشاده برادرش نوشته است “چرا «برای ایران او را ترجیح می دادم»، چون بخش‌هایی و افرادی خطرناکتر از ترامپ در قلدری و عدم پایبندی به اصول و قواعد و مقررات با عملکرد و بعضا سیاست های نادرست، کشور را در سراشیبی ناکارآمدی ها، سوء مدیریت‌ها، بی کفایتی‌ها، دگم اندیشی‌ها و حتی گاهی تا مرز تلاشی پیش برده‌اند، به مطالبات عمومی نه تنها توجهی ندارند، بلکه در خاموش کردن آن از هم سبقت می‌گیرند”.

او گفته “منتقدینی که واویلا برای معیشت مردم براه انداخته اند، آیا خطاب شعارها و رفتارها در صدها صحنه اعتراضی، تحصن، اعتصاب و تجمعات اقشار مختلف حداقل در سه سال اخیر را نشنیدند و ندیدند که متوجه مدیران و مسئولان در داخل بود؟ به نظر می رسد درک مردم با تمامی مشکلات از خواص بیشتر است”.

خانم هاشمی خطاب به برادرش نوشت “شاهد انحرافات بسیار عمیق تر از انحراف ایجاد شده توسط آقای احمدی نژاد در این دوران هستیم”.

این نماینده پیشین مجلس ایران نوشته است “بنده حقیر از همه دلواپسان و ناقدین و اهانت کنندگان و دروغگویان در دو جریان اصولگرایی و اصلاح طلبی در این مسیر دلسوزتر و جدی ترم، هزینه های زیادی داده و ابایی از دادن هزینه بیشتر و قربانی شدن در این راه نیز ندارم”.

او درباره انگیزه بردارش از نامه سرگشاده نیز نوشت:
“به او حق می دهم چون برای خودش آینده ای ترسیم کرده و دنبال حذف موانع است”. ( کاندید شدن برای ریاست جمهوری)

فائزه هاشمی همچنین گفته “اگر مسایل شخصی انگیزه ای برای مشی من بود آیا عقل سلیم حکم نمی کند که از ۳۰ سال گذشته تاکنون ساکت و در امنیت باشم و از منافع نزدیکی به قدرت بهتر و بیشتر بهره مند شوم”.

فائزه هاشمی، فعال سیاسی، نماینده پیشین مجلس ایران در سال‌های اخیر مواضع تندی علیه حکومت ایران اتخاذ کرده است.

او دیماه سال گذشته در یک فایل صوتی خواستار کناره‌گیری خامنه‌ای از رهبری و ادامه اعتراضات شد و همزمان از رویکرد اصلاح‌طلبان انتقاد کرد.

به اشتراک بگذارید: