فارغ از سرسپردگی خامانوف به روسیه، او بی نهایت حقیر و‌حسود است و رییس جمهور اوکراین دقیقا چیزهایی دارد که او ندارد؛ محبوبیت و مقبولیت و شجاعت!

خود ادیب پنداری یک کوتوله

برای شناخت مشکلات روحی خامنه ای ، باید او‌ را در خاطرات اطرافیانش جستجو‌کرد. براساس روایت‌های مکرر، در سال‌های نخستین پس از انقلاب اسلامی، سید علی خامنه‌ای که خیلی دوست داشته خودش را به شاعران مشهور و‌محافل شعرخوانی آنها بچسباند، به سراغ مهدی اخوان رفته و از او خواسته بود که در جهت ارزش‌‌های مورد قبول جمهوری اسلامی شعر بگوید، اما اخوان ثالث در پاسخ می‌گوید که شاعران همیشه بر حکومت‌ها بوده‌اند نه با حکومت‌‌ها! این سخنان برای خامنه‌ای حقیر و پر عقده و سراسر کینه، گران تمام میشود؛ تا جایی که در یکی از مراسم های نماز جمعه _ بدون نام بردن از اخوان ثالث _ او را «هیچ» می خواند. با این حال سال‌ها پس از مرگ شاعر «زمستان» اعوان و انصار بی سواد و کودن خامنه‌ای با ارائه روایت‌هایی که نمی‌توان از صحت‌شان مطمئن بود، سعی کردند آن‌ها را نزدیک به همدیگر نشان دهند!

خامنه ای ، حجت الاسلامی که ردای مرجعیت بر تنش گشاد بود.

پس از مرگ خمینی و سیاه بازی های کوسه رفسنجان در مجلس خفتگان، خامنه ای رهبر میشود اما از آنجا که او حجت الاسلام بود و وزنی در حوزه های علمیه نداشت، سعی کرد با فریب رفسنجانی و آیت الله منتظری، از آیت الله منتظری معزول شده از قائم مقامی رهبری، تاییدیه ای بگیرد. در کتاب خاطرات رفسنجانی آمده است :

هاشمی رفسنجانی در گفتگو با کسانی که در تلاش برای میانجی گیری میان حکومت و آیت الله منتظری هستند پیشنهادی را مطرح می کند: “ایشان رهبری آیت الله خامنه ای را تأیید کنند و ما هم متقابلا کمک کنیم که رفته رفته وضع ایشان عادی شود و مرجعیت آینده ایشان آسیب نبیند.” او حدود یک هفته بعد از انتخاب رهبر، خبر از رسیدن نامه ای از طرف آیت الله منتظری می دهد که “رهبری ایشان را تأیید کرده، به امید اینکه آقای خامنه ای جواب بدهند و در رسانه ها پخش شود”. هاشمی سپس تلفنی با رهبر حرف می زند و درمورد جواب آقای خامنه ای به نامه آیت الله منتظری توافق می کنند.

اما بعد از آنکه رادیو و تلویزیون نامه آیت الله منتظری را به رهبر می خوانند، بر خلاف توافق قبلی جواب آیت الله خامنه ای از صدا و سیما منتشر نمی شود. هاشمی می گوید: “از آقای خامنه ای علت را پرسیدم که گفت تلفن های زیادی مبنی بر گله و شکایت به دفتر شده. استخاره کرده و تصمیم به عدم نشر در تلویزیون گرفته اند.”

در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۷۲، بسیاری از محافظه کاران منتقد دولت از احمد توکلی حمایت می کنند. علی لاریجانی وزیر ارشاد وقت می گوید پیش از انتخابات به هاشمی رفسنجانی گفته احمد توکلی باعث کاهش آرای او خواهد شد و هاشمی با خنده پاسخ داده توکلی “دویست، سیصد هزار رای بیشتر ندارد”.

در زمان تبلیغات انتخاباتی، احمد توکلی در نطق انتخاباتی تنظیم شده برای پخش در تلویزیون، انتقادات شدیدی را علیه دولت مطرح می کند و هیات نظارت بر تبلیغات کاندیداها، خواستار “اصلاح” بخش هایی از نطق می شود. 

توکلی اما می گوید از دفتر رهبری به او خبر می دهند “نظر آقا این است که اگر می دانی حرف هایی که زده ای حق است کوتاه نیا”. اکبر هاشمی رفسنجانی هم به صدا وسیما می گوید صحبت های توکلی را پخش کنند. احمد توکلی در نهایت به طور غیرمنتظره، ۴ میلیون رای به دست می آورد. 

در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۷۶، یک بار دیگر گفتگویی خصوصی میان رهبر و هاشمی رفسنجانی صورت می گیرد که بعدا رسانه ای می شود. این بار، گفتگو پس از آن است که در آستانه انتخابات، هاشمی در خطبه‌های نماز جمعه تهران در مورد احتمال بروز تقلب هشدار می دهد. 

خامنه ای می گوید که بعد از خطبه های هاشمی رفسنجانی، از او در مورد دلیل هشدارش پرس و جو کرده: “گفتم شاید ایشان خبری دارند اما ایشان گفتند که نه. من درهمه انتخابات ها به مسئولان و دست اندرکاران سفارش می کنم که تخلف نکنند.”

هاشمی در گفتگو با نویسنده کتاب زندگی و زمانه هاشمی رفسنجانی، در پاسخ به سوالی در مورد میزان “هماهنگی” میان او و رهبر در انتخابات ۱۳۷۶ می گوید: “آیت الله خامنه ای و آقای ناطق که رئیس مجلس هم بود، برنامه ریزی کرده بودند بیایند. خود من به آقای ناطق رای دادم. این طرفی ها، هم دولت را اذیت می کردند و هم با رهبری یک مقدار زاویه داشتند.”

در پاسخ ذکر شده در این روایت کتاب، منظور از “برنامه ریزی” برای آمدن ناطق نوری چندان واضح نیست، اما دربرگیرنده خبری است که می تواند برای بسیاری از مخاطبان تازگی داشته باشد: اینکه با وجود حمایت کارگزاران سازندگی از خاتمی در انتخابات ۱۳۷۶، شخص اکبر هاشمی رفسنجانی به علی اکبر ناطق نوری رای داده است.

به نقل از بی بی سی فارسی

همانطور که در خاطرات مربوط به انتخابات های ریاست جمهوری میخوانید، خامنه ای با رندی خاص خود سعی میکند از احمد توکلی در جهت ضایع کردن رفسنجانی، رفیق گرمابه و‌گلستانش استفاده کند.

در خرداد ۷۶ هم معلوم است کار از دست خامنه ای خارج میشود و دار و دسته رفسنجانی اجازه تقلب را به رهبری که هنوز به قدرت امروزش نرسیده بود، نمیدهند؛ اما همین محبوبیت خاتمی و رای ۲۰ میلیونی و عدم گوش دادن مردم به پیام «اصلح» رهبر که منظورش رای دادن به ناطق نوری بود، باعث میشود حسادت بی حد و‌مرز خامنه ای چنان خاتمی را به لجن بکشد که در پایان ۸ سال ریاست جمهوری اش، او هم با فحش و‌ناسزا توسط مردم بدرقه شود و کلماتی چو بزدل و فریبا و سید خندان بشود لقب هایش!

مورد دیگری که در سال ۸۸ باعث کشتار مردم توسط خامنه ای شد، محبوبیت موقت میرحسین موسوی بود. در زمانیکه خامنه ای رییس جمهور و موسوی نخست وزیر بود، در اختلافات این دو‌نفر خمینی جنایتکار همیشه طرف موسوی را گرفته بود، همین طرفداری و سخنرانی معروف خمینی و تو دهنی زدن او به خامنه ای در جریان اختلافاتش با موسوی باعث شد خامنه ای در سال ۸۸ وقتی محبوبیت موسوی را میبیند، اینبار با تقلبی بزرگ نگذارد داستان خاتمی به نوعی دیگر تکرار شود.

خامنه ای فردی فوق العاده حقیر و عقده ای و پر کینه و لجباز و حسود است. این روزها اگر از حملات او و نزدیکانش به عالیجناب زلنسکی متعجب شده اید، باید بدانید ریشه این مخالفت ها و ترور شخصیتی رییس جمهور اوکراین، فارغ از سرسپردگی خامانوف به ارباب پوتین، به شخصیت حقیر و حسود خامنه ای هم بر میگردد.

زلنسکی دقیقا همان چیزی است که خامنه ای آرزو‌داشت آنگونه باشد. یک مرد شریف و اصیل و شجاع _ یعنی درست در نقطه مقابل خامنه ای _ که در جریان جنگ ایران و عراق در واقعه کرخه کور فرار را بر قرار ترجیح میدهد.

با آنکه مرحوم بنی صدر فردی خود شیفته و‌متوهم بودند اما در لابلای خرعبلاتی که در وبسایت تارعنکبوت زده انقلاب اسلامی اش بالا آورده است، خاطراتی یافت میشود که در نوع خود جالب است و بعضی از آنها به حقیقت نزدیک؛ یکی از این خاطرات ماجرای فرار خامنه ای از میدان جنگ است.با گوش دادن به این خاطره شما متوجه میشوید که چرا خامنه ای بزدل و‌کودک کش و‌جنایتکار تا این حد از رییس جمهور اوکراین متنفر است. جناب زلنسکی دقیقا همان چیزی است که امثال خامنه ای ها هیچوقت نمیتوانند مثل آنها باشند چرا که شرف و میهن پرستی و شجاعت بی شک در خون یک آخوندزاده حقیر و‌جنایتکار مثل خامنه ای هرگز یافت نخواهد شد!

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها