فارغ از هر زنده باد و مرده باد: زن، زندگی، آزادی، مرد،میهن، آبادی!

اکنون که این جملات را مینویسم، اشک شوق و امید پهنای صورتم را پوشانده است. شعاری که تیتر این مطلب شده است، مربوط به فریاد آزادی خواهی دختران و پسران دانشجویی است که در کنار هم، فارغ از هر مرده باد و زنده باد سیاسی ، شعار زندگی سر میدهند. چند روز پیش پیشنهاد دادم نام این جنبش را “جنبش زندگی” بگذاریم؛ چرا که هیچ جنبشی همانند این جنبش، زندگی زیبا را در ایران آزاد فردا بشارت نداده است.

پس از سرکوب خونین جنبش سبز و بنفش شدن مردم و خیانت کردن اکثریت به خون نداها و سهراب ها ، برای چند سال دچار افسردگی شدید شدم و “انقلاب سوم” برایم آرزویی محال شده بود، تا اینکه دی ماه ۹۶ از راه رسید و با شنیدن فریادهای اصلاح طلب، اصول گرا، دیگه تمومه ماجرا و رضا شاه روحت شاد، همانند بسیاری از مردم احیا شدم و به قولی مرده بودم، به صدایشان زنده شدم.

این روزها شجاعت دهه هشتادی ها و خردمندی آنها در عبور از نسل جاهل ۵۷ تی و دعواهای کهنه، بیش از پیش ما را به سقوط جمهوری اسلامی نزدیک کرده است.این نسل از خندق استمرار طلبان نظام بیرون آمده و دیگر سقوط رژیم جمهوری اسلامی به نقطه غیر قابل بازگشتش رسیده است.

پس از شکست قیام ملی نقاب ( کودتای نوژه) در اوایل انقلاب که هدفش بمباران جماران و بازپسگیری ایران از خمینی و یارانش بود ، جواد خادم به دکتر بختیار میگوید که چاره ای نداریم و باید منتظر بمانیم تا تغییرنسل ایجاد شود. حرف آن روزهای جواد خادم درست بود. او با زیرکی تشخیص داده بود با وجود این همه امت خواب زده ذوب در امامت خمینی و لشگر خائنین ۵۷ تی _ با از دست رفتن شانس کشتن خمینی و خالی شدن ارتش از افسران و درجه داران استخوان دار _ اکنون دیگر سرنگونی رژیم چو خیالی خام می ماند.

این روزها دهه هشتادی ها یا همان نسل اکس که با اینترنت بزرگ شده اند، حسابی رژیم را آچمز کرده اند. آنچه باید ما را به این نسل امیدوار کند _ در کنار شجاعت وصف ناشدنی _ اسلام گریزی و خرد جمعی است که رهبرشان شده، و این خرد جمعی را ما امروز به وضوح درشعارهایشان میبینیم. شعار زن زندگی آزادی، مرد میهن آبادی، دقیقا همه آن چیزهایی است که نظام جمهوری اسلامی برآمده از دل انقلاب سیاه ۵۷، از ایران ربود.

پس از دی ماه ۹۶ ما وارد فازی از مبارزه با رژیم شده ایم که دیگر رژیم قادر به سرکوب آن نیست، چون تغییر نسل ایجاد شده و شکاف نسلی که میان جوانان و فسیلان سوار بر خر ولایت پدید آمده است، فقط با مرگ سیاسی نسل گذشته پر میشود و توپ و تانک و باتوم و پهپاد و مسلسل ها نمیتوانند به این نسل زور بگویند.

اینکه این نسل بتی ندارد و شعارهایش جملگی بر تمامیت ارضی ایران تکیه دارد و در حالیکه خودش از اسلام دل خوشی ندارد اما حرمت زنان مذهبی و چادری را نگاه میدارد و به معنای کلمه خواهان ایران برای همه ایرانیان است، بس جای خوشحالی دارد‌. به افتخار این نسل بایستید و بگذارید خودشان آنچه را که دوست دارند، انتخاب کنند. اینکه مشتی پیرمرد و پیرزن یائسه سیاسی با کارنامه مردودی در انقلاب ۵۷ بخواهند برای این نسل نسخه بپیچند، کمدی _ تراژدی است که فقط از گروه های ۵ نفره چپول ۵۷ تی بر می آید.

زن زندگی آزادی، مرد میهن آبادی

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
5 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها