فرصت طلایی برای حل مشکلی به نام جمهوری اسلامی

معمولا وقتی مقامات سیاسی و نظامی کشورها درمورد موضوعی اظهار نظر می کنند باید دید مخاطب این اظهار نظرها چه کسانی هستند. آیا این سخنان در تبلیغات انتخاباتی و جذب آرا گفته شده؟ آیا این اظهار نظرات را فلان روزنامه مثل نیویورک تایمز به نقل از او نوشته یا خبرگزاری های رسمی آنرا گزارش داده اند؟ آیا در ملاقاتهای خصوصی بوده؟ یا در هیئت دولت یا مراکز تصمیم گیری بیان شده؟

این روزها که احتمال درگیری نظامی اسرائیل با رژیم تروریستی اسلامی بالا رفته، به برخی اظهار نظرها اصلا نباید توجه کرد چون برای مخاطب خاصی گفته شده و جنبه رجزخوانی دارد اما امروز وزیر دفاع اسرائیل در کمیسیون مجلس اسرائیل حرفهایی زده که آن را میتوان جدی قلمداد کرد:

گنتس گفته جمهوری اسلامی در ضعیف ترین و بحرانی ترین دوران عمر خودش بسر می برد. هم در جهان منزوی است و هم اقتصادش ویران شده و هم در داخل بحران مشروعیت دارد.  

اگر در اسرائیل یک مرکز مطالعات استراتژیک وجود داشته باشد و شرایط را دو دو تا چهارتا بکند می بیند که حتی درصورت موفقیت آمیز بودن مذاکرات هسته وین، خطر موشکی این رژیم باقی می ماند. اگر مشکل موشکی را حل کنند، مشکل پهپاد رژیم خطرناکتر از خطر موشکی است. اگر آنرا هم حل کنند باز مشکل پشتیبانی مالی و تسلیحاتی رژیم از حماس و حزب الله را چه کند؟ بنابر این سیاست اسرائیل باید از تمرکز روی فعالیتهای اتمی رژیم به سمت نابودی رژیم تغییر کند و الان هم بهترین زمان برای این کار است.

یقین دارم در اسرائیل آدم های باهوش و بادرایت در مراکز تصمیم گیریهای مهم وجود دارند که این واقعیت ها را فهمیده و به آن فکر می کنند.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
9 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها