قیم مابی در توئیتر

امروز پرزیدنت ترامپ فرمانی را امضا کرد که به موجب آن عملکرد رسانه های اجتماعی در سانسور نظرات آزاد کاربران مورد بررسی قانونی قرار می گیرد. رئیس جمهوری ایالات متحده تصریح کرد، «من امروز یک فرمان اجرایی را برای محافظت و پاسداری از آزادی بیان و حقوق مردم آمریکا امضا می‌کنم.»

مهم نیست ما طرفدار ترامپ باشیم و یا مخالف او اما این دستور العمل اجرایی برای سلامت خبر رسانی و جلوگیری از تاثیر مافیای گلوبالیستها بر فضای رسانه ها بسیار پر اهمیت است. رسانه ها نباید تبدیل به هیولایی بشوند که براحتی جریانات سیاسی خاصی را بولد بکنند.

امتیاز رسانه های مجازی مثل فیسبوک و توئیتر و اینستاگرام این است که مخاطبان عادی میتوانند آزادانه هر چیزی را نقد کنند و هر آنچه را که درست تشخیص میدهند برایش تبلیغ کنند (برخلاف رسانه های سنتی مثل کانال های تلویزیونی که بیطرف نیستند و خبرها را طوری پوشش میدهند که در راستای منافع گروه خاصی از جامعه باشد. مثلا اگر یک خبری را منتشر می کنند حتما بلافاصله چند نفر از کارشناسان خود را می آورند تا ذهن مخاطب را حسابی شستشو بدهند)

مدیران و صاحبان توئیتر و فیسبوک در سالهای اخیر احساس قدرت بی حد و حصر کرده و راهی را شروع کرده اند که به همان مسیر کانال های تلویزیون های وابسته منتهی میشود. با شروع مبارزات انتخاباتی امریکا ، صاحب توئیتر وارد صحنه شد و در پائین توئیت ترامپ یک لینک خنثی کننده برای حرفهای ترامپ گذاشت که عملا پرده از سیاست سانسور در این رسانه را برداشت.

اگر جلوی این قدرتهای بی حد و حصر گرفته نشود، همین توئیتر و فیسبوک در مدت کوتاهی تبدیل به ابزار دست جورج سوروس و مافیای چپ خواهد شد. البته این راه حل اساسی نیست.

راه حل اساسی این قضیه این است که در مقابل چنین رسانه های پر قدرت و ثروتی، آلترناتیو ساخته شود یعنی لااقل چند رسانه مشابه توئیتر تاسیس شود تا صاحبان این رسانه ها بجای قلدری در برابر کاربرها، مجبور شوند به آنها خدمات و سرویس های بهتری ارائه دهند.

تمرکز قدرت در هر جا که باشد تولید فساد می کند چه در اداره یک کشور باشد و چه در ارائه یک کالا یا خدمات. فرقی نمی کند باید برای هر کدام آلترناتیو ساخت تا کسی هوس سواستفاده از قدرت را نکند.

به اشتراک بگذارید: