مجتهدی که واقعا روی گُرده مردم نشست

 وبسایت خبرگزاری حوزه ماجرای مضحکی از کرامات آیت الله مرعشی نجفی نوشته که عینا برایتان می آورم. فقط یاداوری می کنم که این مرعشی کسی بود که اوایل انقلاب یعنی زمانی که هنوز داشتند پیش نویس قانون اساسی را تنظیم میکردند بهمراه یکی دو نفر از همپالگی های خود مثل آیت الله شریعتمداری و گلپایگانی و صادق روحانی نزد پیش خمینی رفتند و روی این نکته تاکید کردند که حتما باید در قانون اساسی دین و مذهب رسمی کشور شیعه اثنی عشری باشد و رئیس جمهور نیز باید شیعه باشد و الا ما کفن پوش پوش  به خیابان می آییم.

 مرحوم آیت الله العظمی آقای مرعشی نجفی می‌فرمودند: در زمان سابق که قم این قدر بزرگ نبود و وسیله نقلیه نداشت،.یک شب مرا به مجلس عقدی دعوت کردند، پس از انجام مراسم عقد که در محله جوب شور(نام کوچه) بود، تنها به سوی منزل می آمدم در حالی که کوچه ها پر از برف و خلوت بود، ناگاه سر کوچه مردی که مست بود راه را بر من بست و گفت: سید باید یک روضه در این مکان برایم بخوانی! گفتم: روضه را باید روی صندلی خواند اینجا که صندلی نیست یک مرتبه خم شد و گفت: این هم صندلی، بنشین روضه را بخوان و بهانه نیاور!

من ناچار روی پشت او نشسته روضه ای خواندم، سپس گفت: من باید تو را به منزل برسانم، همراه من تا درب منزل آمد آن وقت مرا شناخت پس از آن رفته بود بین خود و خدا توبه کرده و از آن کارهای نامشروع دست کشیده و یک عمر مؤمن و متعبد و متقی شد دائماً در صف اول نماز جماعت حاضر می شد و این از برکت سفینه نجات حضرت سیدالشهدا و وجود محبت اهل بیت (ع) در دل  است.

به اشتراک بگذارید: