مخترع ژنراتور برق فاطمه زهرا بود، رقص نور هم داشت

ابان بن تغلب می گوید:
به امام صادق(علیه السلام) عرض کردم: یابن رسول الله! چرا حضرت فاطمه(سلام الله علیها) زهراء نامیده شدند؟
حضرت فرمود: به این دلیل که روزی سه بار برای امیرالمؤمنین(علیه السلام) نورافشانی می کرد:

1- وقت نماز صبح، در حالی که مردم در خواب بودند، جمالش نورافشانی کرده و سفیدی نورش به خانه های مردم مدینه می تابید و دیوارها سپید می گشت و آنان تعجب کرده، خدمت پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) می رسیدند و درباره آنچه دیده بودند می پرسیدند. حضرتش ایشان را روانه منزل فاطمه(سلام الله علیها) می کرد و آنها به منزل حضرتش آمده و می دیدند حضرت در محراب عبادتش نشسته و نماز می گزارد و نور جمالش از محراب ساطع است. آن گاه می دانستند که آن نور، نور حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) بوده است.

2- هنگام نیمه روز، که آن حضرت برای نماز آماده می شد، جمالش نور زردی می افشاند و در خانه های مردم می تابید و لباس ها و رنگشان زرد می شد. آنها خدمت پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) رسیده و از آنچه دیده بودند، سؤال می کردند. حضرتش آنها را به منزل فاطمه(سلام الله علیها) روانه می کرد و آنان می دیدند که حضرت در محراب عبادتش ایستاده و از چهره او – صلوات و رحمت خداوند بر او و پدر بزرگوار و شوهر و پسرانش باد – نور زردی می درخشد. آن گاه در می یافتند که آنچه دیده بودند، از نور جمالش بوده است.

3- هنگام آخر روز که آفتاب غروب می کرد، صورت حضرت فاطمه(سلام الله علیها) سرخ شده و جمالش از شادی و به جهت شکر خداوند عزوجل به سرخی می درخشید و نور جمالش و خانه های مردم می تابید و دیوارها سرخ می شد. آنان خدمت پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) رسیده و از آنچه دیده بودند، سؤال می کردند. حضرتش باز آنان را روانه منزل فاطمه(سلام الله علیها) می کرد. آنان به منزل فاطمه(سلام الله علیها) می رفتند و می دیدند که حضرتش نشسته، مشغول تسبیح و تمجید الهی است و از جمالش نور سرخی می درخشید. آن گاه آنان در می یافتند که آنچه دیده بودند، از نور جمال فاطمه(سلام الله علیها) بوده است.

منبع: بحارالانوار، ج 43، ص 11

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
2 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها