مرسدس بنز هم خودرو داخلی است!

چند روز پیش حاج آقا را با اتومبیل خارجی دیده اند و تیتر زدند: کسی که مخالف واردات خودرو خارجی است، ماشین مگان دارد. حاج آقا هم امروز رفته بالای منبر و با ادله و مستندات عقلی و نقلی ثابت کرده که مگان یک خودرو داخلی است.

ببینید به دلایل متقن می توان ثابت کرد مرسدس بنز هم خودرو داخلی است. برای این ادعا ادله محکم وجود دارد مثل اثبات وجود خدا. بطور مثال بیایید از برهان نظم شروع کنیم. همانطور که خداوند عالمیان جهان و کائنات و طبیعت را روی نظم دقیق خلق کرده بطوری که گردش زمین به دور خورشید حتی یک ثانیه هم تاخر و تقدم ندارد که این البته ثبوت خداوند را ثابت می کند. همانطور هم شما ببینید صنعت آلمان روی نظم و انظباط استوار است. مرسدس بنز را طوری ساخته اند که همه اجزا و جوارح اش از روی حساب و کتاب دقیق است و یک پیچ و مهره اضافه یا کم در آن نیست. پس تا اینجا ثابت کردیم طبق برهان نظم مرسدس بنز یک خودرو داخلی است ولاغیر.

اما از منظر تاریخی، شما ملاحظه بکنید از روز ازل یعنی از زمانی که ما بدنیا آمدیم و چشم بر جهان گشودیم در ایران، اتوبوس های شرکت واحد و اتوبوس های بین شهری مثل تی بی تی و ایران پیما و غیره همه بنز بودند. بگذریم که کامیون های بنز و خاور هم از روز ازل در جاده های ایران وجود داشته و دارد. بقول شاعر شیرین سخن: این همه نقش عجب بر در و دیوار وجود/ هر که فکرت نکند نقش بود بر دیوار

و اما از نظر لغت شناسی و ادبیات عرب. ببینید کلمه «مرسدس» در ابتدا «مرسده» بوده از باب مفعله که نام یک ملکه ایرانی بوده و این کلمه بتدریج تغییر یافته و یک «اس» به آخر آن اضافه شده توسط خارجی ها و تبدیل به مرسدس شده. همه علمای علم لغت در کتابهایشان نوشته اند که اصولا خارجی ها بیخود و بیجهت به کلمات یک «اس» اضافه می کنند مثل استیودنت، مثل استادیوم. البته ما هم همین کار را در برخی موارد کرده ایم ولی نه به قدر خارجی ها که اصولا اهل اسراف و افراط هستند. کلماتی که ما به آنها «اس » اضافه کرده ایم عبارتند از اسماعیل و اسدالله و استرالیا و استاد حسن بنا و یکی دو تای دیگر. اما خارجی ها و مخصوصا آلمانی ها چپ و راست به کلمات « اس» اضافه می کنند بطوریکه وقتی به حرفهایشان گوش کنی مثل این است که لاستیک دوچرخه پنچر شده.

حالا می رسیم از منظر قرآن و حدیث که ثابت کنیم مرسدس بنز یک خودرو داخلی است. شما ببینید در قرآن یک آیه هست که مومنین هر روزه آنرا در نمازهای خودشان تکرار می کنند. میفرماید: ربنا آتنا فی الدنیا حسنه یعنی خدایا در این دنیا به ما چیزهای خوب عطا کن. چیزهای خوب یعنی هر چیز با کیفیت که منظور همان مرسدس بنز است. هیچ عاقلی از خدا طلب پراید و ژیان نمی کند. اصولا در شان خداوند متعال نیست که به بنده اش ماشین بی کیفیتی بدهد که مثل ماشین ژیان و یا پراید بخاری اش کار نکند و یا ترمز دستی اش را که می کشی شتابش بیشتر شود. خداوند آنقدر بزرگ منزلت هست که ماشین باکیفیت مثل مرسدس بنز به بنده اش می دهد که هم دنیا دارد و هم آخرت.

بنده از همین تریبون اعلام می کنم حاضرم با منکران داخلی بودن مرسدس بنز در هر زمان و مکانی بخواهند حاضر شوم و با آنها مناظره تن به تن کنم.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها