مسلمانان، شرم بر این خدایتان باد!

در ملک ویران شده ایران روز نیست که سری بر دار نرود و تنی فروخته نشود و خانه ای چراغش خاموش نشود. براستی ما چرا به چنین نفرینی دچار گشته ایم؟ چگونه است در سرزمینی که اینچنین به لحاظ جغرافیایی دارای ثروت های طبیعی است، مردمش چنین در فقر فرهنگی و مادی دست و پا میزنند و هر روز بیشتر از دیروز در منجلاب جهالت و نادانی خویش غوطه ور میشوند!

هنوز چشمهایمان را نگشوده ایم که خبر آمد دژخیمان خامنه ای باز جوان دیگری را بنا به توصیه قرآن و قانون چشم در برابر چشم، به قتل رسانده اند!

 به گزارش رادیو فردا، مرکز رسانه قوه قضاییه بامداد چهارشنبه اعلام کرد: «حکم قصاص آرمان عبدالعالی در پی تقاضا و عدم گذشت خانواده غزاله شکور و علیرغم تلاش‌های صورت گرفته از سوی دستگاه قضایی، شورای حل اختلاف و فعالین فرهنگی و اجتماعی کشور طی سالهای اخیر به منظور جلب رضایت اولیای دم که تا آخرین لحظات هم ادامه داشت، سحرگاه امروز سوم آذر ماه در زندان رجایی شهر اجرا شد.» آرمان عبدالعالی به اتهام قتل دوست‌دخترش، غزاله شاکر در اسفند ۹۴ و زمانی که ۱۷ سال بیشتر نداشت محاکمه و به اعدام محکوم شده بود. عفو بین‌الملل در ۲۸ مهرماه در بیانیه‌ای در این‌باره نوشته بود: مقامات ایران با طرح این ادعا که تصمیم نهایی درباره اجرای برنامه اعدام آرمان عبدالعالی به عهده آن‌ها نیست و دستگاه قضایی تلاش‌های خود برای اخذ رضایت خانواده مقتول را به اتمام رسانده است، اصول مرتبط با نظام عدالت کیفری اطفال و نوجوانان را به سخره گرفته‌اند و در حال گمراه کردن افکار عمومی و جامعه بین‌المللی هستند.

من به عنوان یک شهروند ساده کوچکترین گناهی را متوجه خانواده مرحوم غزال شکور نمیدانم. آنها دخترشان را فردی مجنون و کودک _ که دیگر خودش هم زیر خاک است_ به قتل رسانده است و خب مسلم است این درد، دردی عادی نیست و زخمی کاری است. اینکه اسلام عزیز و پیامبر رندش که بنا به سنت فرهنگ قبیله ای، اختیار «قصاص» و حق حیات و عدم حیات را بر عهده خانواده «قربانی» قرار داده و از طرفی با «تبصره» دیه، راه را بر قتل و‌جنایت ثروتمندان باز گذاشته است، تقصیر خانواده مرحوم غزال شکور نیست.

این دین اهریمنی و فتنه گر که به کل از مدنیت و انسانیت به دور است، با قوانین متحجر و عقب مانده که حاصل مالیخولیای یک انسان زنباره و هرزه سرشت و‌خونریز است، نه تنها زندگی مسلمانان جهان را به گند کشیده است، بلکه با ترویج خشونت و قتل و سنگسار و آدمکشی و جهاد و تازیانه و قطع دست و پای دزد و «گناه شویی» با کلاه شرعی «حج» و خرید و فروش عبادت و جنایت، کل کره زمین را تباه کرده است.

هر جا صحبت از بحران و پناهندگی و گشنگی و جنگ و جهاد و غارت و ترور و اعدام و سنگسار است، نام اسلام و پیروانش در قلب ماجرا بیشتر از هر طرف دیگری خودنمایی میکند!

یکی از عقب افتاده ترین احکامی که خدای اختراعی محمد، یعنی «الله» آن را در قرآن آورده ، احکام مربوط به قصاص است. آيه 178 سوره شیطانی بقره چنین میگوید :

(يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا كُتِبَ عَلَيْكُمُ الْقِصاصُ فِي الْقَتْلى‌ الْحُرُّ بِالْحُرِّ وَ الْعَبْدُ بِالْعَبْدِ وَ الْأُنْثى‌ بِالْأُنْثى‌ فَمَنْ عُفِيَ لَهُ مِنْ أَخِيهِ شَيْ‌ءٌ فَاتِّباعٌ بِالْمَعْرُوفِ وَ أَداءٌ إِلَيْهِ بِإِحْسانٍ ذلِكَ تَخْفِيفٌ مِنْ رَبِّكُمْ وَ رَحْمَةٌ فَمَنِ اعْتَدى‌ بَعْدَ ذلِكَ فَلَهُ عَذابٌ أَلِيمٌ) ؛ «‌اى افرادى كه ايمان آورده‌ايد! حكم قصاص در مورد كشتگان بر شما نوشته شده است، آزاد در برابر آزاد، و برده در برابر برده، و زن در برابر زن، پس اگر كسى از ناحيه برادر (دينى) خود مورد عفو قرار گيرد (و حكم قصاص او تبديل به خونبها گردد) بايد از راه پسنديده پيروى كند (و در طرز پرداخت ديه، حال پرداخت كننده را در نظر بگيرد) و قاتل نيز به نيكى ديه را به ولى مقتول بپردازد (و در آن مسامحه نكند)

بنا به روایت آیت الله های قاتل، عادت عرب جاهلى بر اين بود كه اگر كسى از قبيله آنها كشته مى‌شد تصميم مى‌گرفتند تا آنجا كه قدرت دارند از قبيله قاتل بكشند، و اين فكر تا آنجا پيش رفته بود كه حاضر بودند به خاطر كشته شدن يك فرد تمام طائفه قاتل را نابود كنند، تا اینکه آيه «مترقی» 178 بقره نازل شد و حكم عادلانه قصاص را بيان كرد!

یعنی بنا به تفسیر مفسران دین اهریمنی اسلام، چون اعراب زمان محمد، خونریز و‌کینه جو بودند، پس این آیه باعث شده است کشتار دسته جمعی متوقف شود و از تعداد قتل های بیشتر در دعواهای قبیله ای جلوگیری کند!

خب، حالا ما ایرانیان نه در تاریخ خویش اینچنین پیش از اسلام کینه جو و بربر بوده ایم و نه اصلا ذات ایرانی با خون و‌خونریزی سازگاری دارد. پیش از صدور این دین اهریمنی به ایران، ما مردمان متمدنی بودیم که کورش کبیرمان بنیانگذار صلح و حقوق بشر در جهان بوده است و فرهنگ شادی زی اوستایی و ایرانی ما همیشه بر بخشش و شاد زیستن استوار بوده ، براستی در قرن ۲۱، چرا ما باید پیرو دینی تا به این غایت عقب مانده و خونریز باشیم؟

گیرم این قوانین شخمی در زمان روابط قبیله ای اعراب در زمان محمد از خون و‌خونریزی بیشتر جلوگیری کرده است، اما امروز چه؟ چرا باید ۱۴ قرن پس از فاجعه اسلام ، بنا بر سنت قبیله ای اعراب اختیار حیات و قتل یک قاتل به خانواده عصبانی مقتول داده شود!؟ آخر این چه شکنجه ای است که الله نادان برای خانواده قربانی تعیین کرده است؟ چگونه الله با این قانون مسخره راه را بر تکرار خشونت و قتل باز گذاشته است؟ اگر این الله قادر مطلق و دانا به آشکار و نهان و گذشته و آینده است، چرا سخنی بر «موقت» بودن این احکام در زمان خودش نکرده است؟

مگر در تازینامه محمد نیامده است :

وَمَا أَرْسَلْنَا مِنْ رَسُولٍ إِلَّا بِلِسَانِ قَوْمِهِ لِيُبَيِّنَ لَهُمْ فَيُضِلُّ اللَّهُ مَنْ يَشَاءُ وَيَهْدِي مَنْ يَشَاءُ وَهُوَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ ﴿۴﴾

و ما هیچ پیامبری را جز به زبان قومش نفرستادیم تا [بتواند به وسیله آن زبان، پیام وحی را به روشنی] برای آنان بیان کند. پس خدا هر کس را بخواهد [به کیفر لجاجت و عنادش] گمراه می کند، و هر کس را بخواهد، هدایت می نماید، و او توانای شکست ناپذیر و حکیم است.

آیا زبان عربی زبان مردم ما بوده است!؟ براستی وقتی قرآن با صراحت اعلام کرده است که محمد و دینش برای قوم و‌خویش او مثلا نازل شده اند، چرا باید ما ایرانیان پیرو‌چنین دین اهریمنی باشیم؟

آیا جز این است که محمد و الله مثلا آگاه به گذشته و آینده نمیدانستند دین اسلام یک روز از شبه جزیره عربستان فراتر می رود!؟

ملت ایران، براستی تا به چند قرن دیگر میخواهیم خرافات و مالیخولیای یک بیمار جنسی، وطنمان را اینگونه به خاک و خون بکشد و تجزیه کند؟

مشکلات ایران و جهان اسلام فقط قصاص نیست. ذات این دین اهریمنی با بخشش غریبه است و همین آیه قصاص نشان میدهد الله و پیامبرش با این آیه فقط از خود سلب مسئولیت کرده اند و نه تنها با قصاص مانع قتل های بیشتر نشده اند، بلکه اتفاقا با دادن اختیار بخشش و یا اجرای قصاص، افراد عادی را هم قاتل کرده اند.

گیرم بر فرض محال این دین در زمان خودش زندگی اعراب بادیه نشین را بهتر کرده است، این به من ایرانی که از فرهنگ اوستایی و میترایی و آیین مهر می آیم ، چه ارتباطی دارد؟

ایا زمان آن نرسیده است که ذهن خویش را از تسخیر اشغالگران دین فروش رهایی بخشیم؟ تا ذهن ما گرفتار است، دستهای ما هم برای رهایی ، سلاحی بر دست نخواهد گرفت!

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
2 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها