مشکل برق ایران بسادگی قابل حل بود اگر…

یکی دو سال قبل از اینکه از ایران خارج شوم یعنی تقریبا ۲۳ سال پیش، از یک کارخانه در اطراف یزد دیدن کردم که پنل های خورشیدی تولید میکرد. مجتمع بسیار بزرگ و شیکی بود با جدیدترین دستگاهها و تجهیزات. یکی از مدیران کارخانه میگفت اگر مواد اولیه را بتوانیم تامین کنیم قادریم تا ده سال آینده برای همه خانه ها در مناطق مختلف ایران پنل خورشیدی تولید کنیم.

این ماجرا در زمانی بود که هنوز مذاکرات هسته ای رژیم با غربی ها در جریان بود و اینها ادعا میکردند که ما انرژی هسته ای را فقط برای تامین برق مورد نیاز کشور میخواهیم. 

تصور کنید اگر کشور ما دست یک آخوند کله شق لجباز ابله مثل علی خامنه ای نبود و بجای هدر دادن میلیاردها دلار درآمد نفتی در پروژه غنی سازی اورانیوم ، بخشی از آن را صرف خرید پنل خورشیدی از همین کارخانه داخلی میکرد و آنها را در شهرها و روستاهای مناطق مرکزی و جنوبی توزیع میکرد، ما امروز مشکل کمبود برق نداشتیم.

بعد از چند سال مشخص شد که رژیم آخوندی هدفش از فعالیتهای هسته ای اصلا تامین برق نبود بلکه می خواستند اهرمی برای باج گیری از غرب داشته باشند که مبادا بدنبال سرنگونی و محدویت آنها نباشد. اگر جمهوری اسلامی دنبال تامین برق هسته ای بود باید سالها پیش به نتیجه میرسید همانگونه که امارات ظرف کمتر از یکی دو سال نیروگاه هسته ای ایجاد کرد و مورد بهره برداری قرار داد.

یعنی شما ببینید کشور ما چقدر قابلیت بالایی برای رشد و پیشرفت داشت و هنوز هم تا حدودی دارد اما چه کنیم که اداره مملکت به دست مشتی آخوند بیسواد بیشعور افتاده که وجودشان جز بدبختی و فلاکت و رنج و مصیبت چیزی به ارمغان نیاورده.

کافی است کشور بدست آخوند نباشد، کافی است کسانی که در راس حکومتند دغدغه آبادی ایران و آسایش مردم آن را داشته باشند، کافی است که منابع ایران را صرف باورهای خرافی خود نکنند، کافی است به ایران به دیده غنیمت جنگی نگاه نکنند و با مردم ایران به دیده اسیر جنگی ننگرند.

مردم ایران باید به روزهای پسا جمهوری اسلامی امیدوار باشند. کشور ما قابلیت پیشرفت و سربلندی دوباره را دارد، اگر همت کنند.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
2 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها