مضحک ترین مناظره انتخاباتی

با وجودی که نمایش انتخابات در جمهوری اسلامی را بیش از یک معرکه و شامورتی بازی نمی بینم اما همواره باور داشتم که در مناظرات انتخاباتی نامزدهای از فیلتر شورای نگهبان رد شده ناخودآگاه نکاتی مطرح میشود که برای ما که از بیرون مسائل سیاسی را دنبال می کنیم میتواند ارزشمند باشد.

من از دیدن اولین جلسه مناظره تلویزیونی این هفت نامزد انتخاباتی خیلی خوشحال شدم زیرا بوضوح و آشکارا فرسوده شدن این رژیم پلید تبهکار را دیدم. شما تصور بکنید اینها چهار دهه بر این کشور حاکم بوده اند و بر اثر ندانم کاری ها و خریت شان کلی خسارت به این کشور وارد کرده اند. انتظار می رود از حکومتی که چهل سال سابقه و تجربه مدیریت دارد،  نامزدهای ریاست جمهوریش لااقل یک سر و گردن از ادم های کوچه و خیابان و دستفروش کنار پیاده روها بلندتر باشند.

سطح حرفهایشان آنقدر ابتدایی و مبتذل بود که آدم میخواهد از جمهوری اسلامی بپرسد: پس توی این چهل سال چه غلطی میکردید؟ چرا حتی نتوانستید چهارتا آدم پخته تربیت کنید که لااقل در راستای همان اهداف مخرب تان صاحب اندیشه باشند. یک آدم درست و حسابی توی جمهوری اسلامی ندارند که استراتژیست باشد. کسی را ندارند که اقتصاد را بفهمد. موانع توسعه را متوجه شده باشد. همه شان با حقه بازی و دروغ و کلک و زد و بند الکی یکسری عنوان دکتر و مهندس را یدک می کشند اما دریغ از یک ذره سواد.

یک از یک بی سواد تر و از مرحله پرت تر. در واقع از نظر اجرایی حکومت آخوندی به آخر خط رسیده. آنها دیگر مثل زمان انقلاب و قبل از انقلاب نمی توانند وعده های توخالی بدهند. دست شان برای مردم رو شده و حتی خودشان هم این را فهمیده اند. همه شان اصلا نمی دانند منشا این همه ناکارامدی و خرابی ها کجاست. رئیسی میگفت راه حل برخورد انقلابی است! محسن رضایی که اصلا جوک بود. مهرعلیزاده فقط بخاطر رابطه فامیلی با خامنه ای زنده است. یک آدم حقه باز و بیسواد که زندگی اش از رانت خواری تامین شده. جلیلی که واقعا معرکه است میخواهد تجارت با افغانستان را جایگزین تجارت با اتحادیه اروپا کند. در میان آنها مقدار خیلی کمی بهمنی یک چیزهایی سرش میشد اما آنقدر ترسو و چاپلوس است که محال است بتواند گرهی از کلاف سر در گم مشکلات این رژیم را باز کند.

واقعا من خیلی امیدوار شدم که این رژیم فرسوده و پوسیده شده و هیچ راهکاری برای حل مسائل و مشکلات ندارد. اینها فقط پول نفت را دارند و قدرت سرکوب.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
6 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها