ملزومات براندازی رژیم چیست؟

اتفاقاتی که در دو ماه گذشته در ایران رخ داد، حقیقتا تغییر ریل قطار جمهوری اسلامی محسوب میشود. منظور این است که چه حکومت و چه مردم وارد مرحله و فاز جدیدی شده اند که برگشت ناپذیرند.

مردم از این رژیم عبور کرده اند و آنرا دشمن خود و قاتل فرزندان خود می دانند و برای نابودی چنین حکومت جنایتکاری لحظه شماری می کنند. در طرف مقابل رژیم هم مردم ایران را دشمن واقعی خود می داند و آنها را خطر اصلی بقا و نابودی خود حساب می کند. بنابر این مصمم است هرچه در توان دارد برای سرکوب این مردم استفاده کند ولو با استفاده از توپ و تانک.

گرچه انقلاب ها وقتی به این مرحله از تقابل می رسند، سرنوشت گوناگونی پیدا می کنند اما اگر فرض را بر پیروزی مردم و سرنگونی این رژیم بگذاریم، باید خود را برای یک دوره سخت و نفس گیر آماده کنیم.

هیچ حکومت استبدادی و جنایتکار، به صرف کشتار و جنایت و ریختن خون بی گناهان سقوط نکرده است. این مرحله ای است که گوهره و اصالت یک ملت مورد سنجش قرار می گیرد که کدام راه را انتخاب کند. شرایط ما کمی شباهت دارد به وضعیت روزهای نخستین حمله روسیه به اوکراین. مردم اوکراین و رهبران آنها اراده کردند که بمانند و بجنگند و هزینه بدهند و تسلیم دشمن نشوند.

مطابق همه محاسبات روی کاغذ این رژیم محکوم به نابودی است اما زمان سرنگونی آن تابغی است از متغیرهای مختلف و از همه مهمتر آمادگی و انتخاب مردم برای تحمل یک دوره سختی و مبارزه پرمشقت است.

فاکتور دیگر و لازمه براندازی رژیم، جلب حمایت جهانی است. ما حمایت کشورهای جهان را نیاز داریم برخلاف چیزی که متاسفانه از دهان برخی افراد تازه به دوران رسیده می شنویم که می گویند ما احتیاج نداریم که غربی ها به ما کمک کنند. خودمان بلدیم!

خوشبختانه در دو ماه اخیر توجه افکار جهانی به مسئله داعشی بودن جمهوری اسلامی جلب شده ولی هنوز در مرحله تعارف باقی مانده است.

کاری که رژیم در مهاباد انجام داد یعنی لشگر کشی با ادوات سنگین نظامی برای سرکوب مردم ، نشانگر آن است که این رژیم راهش را انتخاب کرده و اکنون نوبت مردم است که انتخاب کنند آیا میحواهند مبارزه تمام عیار را با این رژیم آغاز کنند و هزینه بدهند و یا ترجیح میدهند سرنگونی رژیم را به شانس و قضا و قدر و اتفاقات پیش بینی نشده واگذار کنند.

خلاصه کلام این است که

«گنج خواهی در طلب رنجی ببر»

«خرمنی، می بایدت تخمی بکار»

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
مشترک شوید
پیام رسانی در صورت
guest

5 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها
5
0
اگر مایلید نظر بدهیدx