مکانیسم ماشه و اهمیت انتخابات امریکا

شاید در عمر ننگین جمهوری اسلامی هرگز اهمیت انتخابات امریکا به اندازه انتخابات نوامبر 2020 نبوده است. بنظر خیلی از تحلیلگران ، حیات و بقای این رژیم وابسته به نتیجه این انتخابات است و این واقعیت مستقل از پارامتر خیزش مردم ایران می باشد.

یعنی مردم ایران هر لحظه ممکن است اراده کنند که این رژیم ویرانگر را ساقط کنند و ارتباطی هم به اینکه چه کسی در کاخ سفید نشسته ندارد اما از منظر جمهوری اسلامی، مردم ایران قادر به براندازی این رژیم نیستند زیرا آخوندها متکی به ماشین تنومند سرکوب خود هستند و از این بابت دست بالا را دارند. آنکس که فعلا زانویش را روی حلقوم این رژیم گذاشته ترامپ و تیم اوست. این را خامنه ای و اطرافیانش بهتر از هرکس میدانند که ادامه این وضعیت ممکن است تار و پود حکومت شان را از هم پاره کند. این روزها جمهوری اسلامی دنبال یک روزنه نفس کشیدن و تجدید قواست و این با آمدن جو بایدن میسر است.

هیچ شک و شبهه ای در این نیست که رهبران جمهوری اسلامی بخوبی میدانند که اگر ترامپ انتخاب شود فشار بر آنها سخت تر و شدیدتر خواهد شد و چه بسا منجر به نابودی حکومت آخوندی شود. بنابر این انتخابات امریکا برای رژیم حکم مرگ و زندگی را دارد.

بعنوان مثال شما ببینید ماجرای تحریم تسلیحاتی رژیم و سپس فعال سازی مکانیسم ماشه و نهایتا بازگشت همه تحریم های شورای امنیت (خطر حمله نظامی) چگونه با نتیجه انتخابات امریکا پیوند خورده است.

با توجه به رای نیاوردن ادامه تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی در شورای امنیت، امریکا قرار است هفته آینده شکایتی را علیه جمهوری اسلامی در شورای امنیت مطرح کند تا بقول معروف مکانیسم ماشه فعال شود. پروسه این کار اینگونه است:

یعنی از نظر زمانی حداقل دو ماه و نیم زمان می برد. آنهم به فرض اینکه هیجکدام از جلسات به تعویق نیفتد که کاملا دور از واقعیت است.

بنابراین حتی اگر امریکا همین امروز هم اقدام کند و همه چیز مطابق میل و پیش بینی تیم ترامپ صورت بگیرد بازهم میوه و ثمره این اقدامات امریکا در دوره رو به اتمام ترامپ تا نوامبر 2020 بیرون نخواهد آمد.

درنتیجه اگر در ماه نوامبر ترامپ در انتخابات امریکا شکست بخورد کل تلاشهای انجام شده برای فعال کردن مکانیسم ماشه روی هوا میرود زیرا جو بایدن رسما اعلام کرده که بدون هیچ شرطی از همان روز اول به برجام بازمیگردد.

 

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
3 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها