نقدی بر سخنان امروز خامنه ای؛ تاکتیک جدید و پیچیده جمهوری اسلامی برای مقابله با تحریم انتخابات

خامنه‌ای در سخنرانی خود به مناسبت سالگرد مرگ روح‌الله خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی گفت:

«به بعضی از افرادی که صلاحیتشان احراز نشد، ظلم و جفا شد و به آنها یا خانواده‌هایشان که خانواده‌های محترم و عفیفی بودند، نسبتهای خلاف واقع داده شد که بعداً  ثابت شد آن گزارشها غلط و خلاف است.»

او با اشاره به «انتشار این موارد در بین مردم و در فضای مجازیِ رها و بدون قید و بند»، اضافه کرد:

«حفظ آبرو جزو بالاترین حقوق انسانها است بنابراین خواهش و مطالبه من از دستگاههای مسئول این است که مواردی را که گزارش خلاف واقع راجع به فرزند یا خانواده کسی داده شده، جبران کنند.»

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در واکنش به سخنان روز جمعه رهبر ایران گفت

فرمایشات مقام معظم رهبری مد ظله العالی فصل الخطاب است و حکم ایشان لازم الاتباع. شورای نگهبان با اذعان به اینکه مصون از خطا نمی باشد به زودی نظر خود را اعلام خواهد کرد.

مطمین باشید چنین چیزی نیست. یعنی خامنه ای بعد ۴۳ سال لاریجانی، جهانگیری و… را نمی شناسد و یک باره فهمیده در حقشون ظلم شده!!! واقعا بعد یک هفته تغییرات خاصی رویداده است؟ در ثانی اگر او به نظر شورای نگهبان بد گمان بود چرا همان هفته پیش از اعضای آن نخواست در مورد برخی رد صلاحیت ها به او توضیح دهند؟ ضمن این که با قاطعیت نظر شورای نگهبان را تایید کرد.

بی گمان، صحنه آرایی انتخابات از مدت ها قبل تعیین شده بوده و حتی منع حسن خمینی از کاندیدتوری بدلیل جلوگیری از بر هم خوردن نقشه ای بوده که اتاق فکر رژیم بسرکردگی خامنه ای و پسرش قبلا کشیده بودند. اما چه شده است که یک باره خامنه ای فریاد وا مظلوما سرداده. مطمئن باشید تنها به این دلیل است که تصور نمی کرده تحریم انتخابات و زیر سوال بردن مشروعیت نظام چنین گسترده باشد. برای جلوگیری از خفت و خواری نزد افکار بین المللی در اقصی نقاط دنیا این ها بصرافت افتادند با عوض کردن تاکتیک ( حتی ممکن است این تاکتیک با توجه به پیش بینی تحریم قبل از تایید صلاحیت نامزدها انتخاب شده باشد) و جلب افکار عمومی قصد تهییج دوباره مردم برای کشاندنشان به پای صندوق ها را داشته باشند‌. به این ترتیب، در صورت تجدید نظر در تایید صلاحیت یکی دو نامزد نردیک به جریان اصلاحات یا اعتدال نظیر جهانگیری و لاریجانی ، دوباره سر و کله اصلاح طلبان پیدا شده و مردم را برای جلب آرا با شعارهای پوچ و توخالی پای صندوق ها می کشانند. غافل از این که مردم اکنون بخوبی می دانند بین اصلاح طلب و اصولگرا تفاوتی نیست. و همه آن ها رای مردم را برای جلب مشروعیت نظام نکبت خود نزد افکار عمومی دنیا طلب می کنند.

خوشبختانه اتحاد و همدلی جریان های مخالف در کنار نارضایتی شدید مردم موجب وحشت آن ها و تغییر روش در تایید صلاحیت نامزدها شده. وگرنه وقتی خامنه ای حرفی زد ( تایید اقدام شورای نگهبان) محال است با توجه به اخلاق خاصی که دارد دوباره تغییر عقیده داده و نظر خود را عوض کند.

در این لحظات حساس از همه مردم و تحریمی ها تقاضا می شود ، در دام تاکتیک های انحرافی حکومت جمهوری اسلامی نیفتند و بر عقیده و رای خویش مبنی بر تحریم انتخابات پابرجا باشند. پیروزی نزدیک است.

همراهان بین جهانگیری و لاریجانی و رییسی و حتی زیبا کلامی که هفته قبل در برنامه اتاق خبر من و تو، خامنه ای را مقام معظم رهبری خطاب می کرد؛ هیچ تفاوتی نیست.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
2 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها