نقش عطاالله مهاجرانی در حمله به سلمان رشدی

شاید نسل جوان ایرانی نداند که ماجرای فتوای قتل سلمان رشدی نویسنده رمان آیات شیطانی توسط خمینی ملعون چگونه رقم خورد و چه کسی او را تحریک کرد تا آن فتوای جنایتکارانه را صادر کند. خمینی نه انگلیسی بلد بود نه اهل مطالعه کتابهای رمان بود. رابطه او با جهان خارج  عمدتا از کانال و داده های اطرافیانش بودند و البته گزارشات عده ای چاپلوس و پاچه خار فرصت طلب.

آن سالها یک شیر خر خورده ای بود که در روزنامه کیهان ستون نویسی میکرد. نامش عطالله مهاجرانی بود که با چاپلوسی آخوندها توانسته بود در حلقه خودی های حکومت روضه خوانها جایی برای خود باز کند. بدون تردید اگر تحریکات مهاجرانی نبود هیچوقت موضوع اهانت به پیامبر در لابلای نوشته های یک کتاب رمان در بریتانیا،  آنگونه و به آن شدت در داخل ایران بازتاب پیدا نمی کرد. اصلا هیچکس از این موضوع خبر نداشت و حتی نه کسی نام سلمان رشدی را شنیده بود.

مهاجرانی آنچنان پیاز داغ کتاب سلمان رشدی را زیاد کرد و بخورد خمینی ابله داد که او بلافاصله آن فتوای قتل سلمان رشدی را نوشت. یادمان هست که خمینی در همان ماههای پایانی عمر ننگین خود خیلی دیوانه وار حکم می داد. مثلا نامه برکناری منتظری، نامه قتل زندانیان سیاسی و همین دستور قتل سلمان رشدی در آن فاصله زمانی بود. گویی خمینی در پایان عمر نیازی به تعقل نداشت و مثل یک گاو وحشی بسرعت به افراد حمله میکرد و شاخ میزد.

این است که در ماجرای سلمان رشدی هر خونی ریخته شود و هر خسارتی به ایران و جامعه جهانی وارد آید، عطالله مهاجرانی هم مقصر است. واقعا نمیدانم مراکز اطلاعاتی و قضایی در بریتانیا این چیزها را می دانند و با این وجود به عطالله مهاجرانی امکانات زندگی در آن کشور را داده اند؟

اگر کسی کشته شود باید این موجود مشمئزکننده را به دادگاه بکشانند. شما نمی توانید با تروریسم مبارزه واقعی کنید و از آزادی بیان پاسداری کنید اما کاری به محرکان تروریسم نداشته باشید.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
6 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها