نقش مثبت یک ارتش ملی در نجات کشور

اوو مورالس، رئیس جمهور چپگرای بولیوی که حاضر نبود مسند ریاست جمهوری را  رها کند بالاخره با فشار نیروهای ارتش و پلیس رضایت داد که از قدرت کناره گیری نماید.

نظیر چنین اتفاقی را قبلا در برکناری رابرت موگابه دیکتاتور سوسیالیست زیمبابوه توسط ارتش آن کشور شاهد بودیم.

موگابه 37 سال در مسند قدرت بود و با خواهش و التماس مردم و فشار ارتش بالاخره برکنار شد.

این جناب مورالس هم که ورژن احمدی نژاد بولیوی است، حاضر نبود کنار بکشد. قانون اساسی کشور بولیوی به او اجازه کاندیدا شدن برای دور سوم را نمی داد ولی او زیر بار نمی رفت و مثل بقیه دیکتاتورها، مخالفانش را به ارتباط با امپریالیسم جهانی متهم میکرد.

وجود یک ارتش ملی و یا وجود فرماندهانی وطن پرست در راس نیروهای نظامی یک کشور میتواند آن کشور را از بحران ها و کشت و کشتارها نجات دهد. اتفاقی که در سودان و مصر نیز به شکلی متفاوت تر صورت پذیرفت و از بروز فاجعه ای خونین جلوگیری شد.

متاسفانه ماهیت ضد ایرانی رژیم جمهوری اسلامی به گونه ای است که ارتش و سپاه ایران فاقد فرماندهانی میهن پرست و ایران دوست است. در جمهوری اسلامی، ترفیع درجات نظامی براساس تبعیت محض از ولایت فقیه و تسلیم و تعبد در تشکیلات مافیای آخوندی است و نه عرق ملی داشتن.

در ماهها و یا سالهای آینده طوفان حوادث ممکن است آنقدر سهمگین و ویرانگر باشد که همه چیز را زیر و رو کند و حتی منجر به درگیری های ناخواسته شود که خطراتی را برای تمامیت ارضی و استقلال کشور بوجود آورد.

این خلا ایران دوستی را چگونه میتوان در میان بدنه ارتش و نیروهای نظامی و انتظامی ایجاد کرد تا از بروز راه افتادن حمام خون و نابودی بیش از پیش کشور جلوگیری کرد؟

چگونه میتوان به آن سرباز و گروهبان و افسر ارتشی فهماند که اگر شما در خدمت این مافیای آخوندی نباشید، خودتان و خانواده تان و مردم ایران بطور کلی حال و روز بهتری را خواهند داشت.

با چه مکانیسمی میتوان روحیه میهن پرستی و شجاعت و دفاع از ایران و مردمش را به نیروهای مسلح ایرانی تزریق کرد؟

واقعیتش این است که همه ما در این چهار دهه از این نکته غفلت کرده ایم. سپاه و ارتش را همواره از دست رفته فرض کرده ایم و برای جذب نیروهای سالم آنها کاری انجام نداده ایم.

 

تازه ترین قدیمی ترین پر رای ترین
پیام رسانی در صورت
شیخ سالوادور
سردبیر

شاه چیزی نبود, ساواک هم چیزی نبود, از ارتش باید خوف کرد (نقل به مضمون از خمینی کمی پس از ۲۲ بهمن ۵۷)
و به همین دلیل هم اولین نهادی که از فردای انقلاب ۵۷ قلع و قمع شد ارتش بود.

Senobar
مهمان
Senobar

شاید به همین دلیل شاهزاده در برابر تحریم سپاه سکوت کرد..

Lighthouse
عضو
Lighthouse

دوران تظاهرات خیابانی برای حکومت‌های سوپر خشن، سوپر جانی و سوپر خائن مثل رژیم آخوندها در خاورمیانه دیگر گذشته. اعتصاب و تظاهرات مردم آخوندها را حتی قلقلک هم نمی ده و تو یک هفته همشون را قلع و قمع می کنند و بعد با دستگیریهای بعدی و اعمال نهایت خشونت ریشه هر گونه اعتراضی را خشک می کنند. با اینها باید مثل داعش فقط با زبان تفنگ حرف زد چون فقط زبان زور را می فهمند. سیستم نظامی بر حسب سلسله مراتب فرماندهی است. تمام فرماندهان ارتش و سپاه از یک درجه خاص به بالا را همگی افراد بسیجی و ذوب شده در ولایت گذاشته اند. این ذوب شدگان امکان آن را دارند که راحت بروند سر سفره انقلاب و هر چی خواستند تناول کنند و یا به کانادا ببرند. این افراد آدم‌های بی همه چیزی هستند که از حمالی میدون تره بار به سفره بیکران و بی حساب کتاب انقلاب رسیده اند و طبعا هیچوقت نمی آیند علیه ان و به نفع کشور کاری کنند. رژیم می خواهد بمب‌ش را درست کند و می خواهد بزور یا با رشوه به دولتیان، عراق و لبنان و یمن و سوریه را بگیرد حتی اگر لازم باشد همه مردم آنجا را گردن بزند خواهد زد. رژیم در سرکوب و کشتار 40 سال تبحر و تجربه دارد و می داند که می تواند موفق بشود. دنیای غرب با این فلسفه آخوندها مشکل بنیادین دارند و به نظر می آید جنگی بزرگ اجتناب ناپذیر است. این حدس و گمان نیست بلکه حقیقت امر است اگر به شواهد و تغییرات منطقه ای کمی دقت بشود. تنها نیرویی که می تواند آخوندها را زمین بزند همین جنگ است. اینها هر قدرت دیگری را می توانند براحتی خنثی و منفعل کنند چنانچه تا حالا کرده اند. ایران خائن های متظاهر میلیونی دارد و همین متظاهرها هستند که… بیشتر بخوانید